Польща змінює правила тимчасової видачі безкоштовних залізничних квитків для біженців з України
Від 1 квітня Польща змінює правила тимчасової видачі безкоштовних квитків на потяги Intercity для біженців з України
Про це повідомив заступник міністра інфраструктури Польщі Анджей Біттель, передає "Еспресо.Захід".
"Зміни, які ми впроваджуємо, продиктовані бажанням допомогти тим, хто цього потребує найбільше", – зазначив польський високопосадовець.
Відтак, з 1 по 30 квітня 2022 року безкоштовно користуватися потягами Intercity і надалі зможуть:
- діти та молодь віком до 18 років;
- жінки;
- чоловіки, старші 60 років;
- чоловіки з інвалідністю віком до 60 років.
Після 30 квітня можливість безкоштовного проїзду залізницею для українців знову переглянуть.
Щоб отримати безкоштовний квиток на проїзд, необхідно пред'явити:
- український паспорт, який підтверджує перетин кордону після 24 лютого 2022 року,
- або інший документ з фотографією, який посвідчує особу: внутрішній паспорт, водійські права, студентський квиток разом із підтвердженням надання номеру PESEL, який вказує на статус іноземця як особи, що перетнула кордон після 24 лютого 2022 року.
Дармовий квиток не гарантує сидячого місця, але й не виключає такої опції.
Як і раніше, безкоштовний проїзд поширюватиметься винятково на 2-й, економ-клас, поїздів (TLK та IC), які курсують по цілій Польщі.
Громадянам України, які прийняли рішення про переїзд до інших країн (Німеччини, Чехії, Словаччини, Австрії чи Угорщини), видадуть додатковий квиток до останньої станції, розташованої на території Польщі. Подальша подорож відбуватиметься згідно з правилами, запровадженими залізницями інших країн.
Від початку війни в Україні польська залізниця роздала українцям, які перетнули польсько-український кордон після 24 лютого, понад 1 мільйон дармових квитків. Більш як 302 тисячі українців скористалися можливістю безкоштовно виїзду з Варшави, понад 150 тисяч – з Кракова, близько 90 тисяч – з Перемишля і майже 70 тисяч – із Вроцлава.
Анджей Біттель нагадав, що з 28 лютого діє спеціальна інфолінія PKP Intercity, де можна задати питання (наприклад, про розклад руху поїздів) і отримати відповідь українською мовою. Гаряча лінія працює 7 днів на тиждень з 8.00 до 20.00 за номером 48 22 473 00 86 (вартість розмови згідно з тарифом оператора) або 800 033 022 (безкоштовна інфолінія для всіх польських операторів). На сайті PKP Intercity доступна також інформація польською і українською мовами.
Співробітники PKP Intercity працюють на вокзалах, зокрема Перемишля, Любліна та Варшави, допомагаючи спрямовувати пасажиропотік. Підтримку біженцям забезпечують мобільні гіди і волонтери, які надають біженцям інформацію їх рідною мовою. За безпеку на станціях відповідають співробітники залізничної охорони та працівники поліції.
Важливо!
Біженці з України можуть додатково скористатися опцією безкоштовного проїзду у громадському транспорті, проте не у всіх містах. Таку можливість для людей, які тікають від війни, надала влада Варшави, Кракова, Гдині, Гданська, Сопоту, Вроцлава, Познані, Кельц, Щеціна тощо. Однак цю інформацію краще додатково перевіряти на офіційних сайтах міських рад. Поки одні міста долучаються до такої ініціативи, інші від сьогодні, 30 березня вирішили, що особи, які прибувають з України, можуть оплатити за свій проїзд.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.- Актуальне
- Важливе