Під час тривоги у Львові не у всіх районах спрацювали сирени: мешканцям нагадали, хто відповідальний

Ввечері 11 липня, коли на Львівщині було оголошено повітряну тривогу, львів'яни скаржилися, що не у всіх було чутно сирени. Відтак, у разі такої ситуації варто звертатися до місцевої влади

Про це повідомили у телеграм-каналі "Оповіщення ЦЗ", передає "Еспресо.Захід".

Зокрема, мешканці Львова повідомляли в інтернет-спільноті "Варта 1" про перебої у роботі системи оповіщення. Підтримувати та перевіряти справність гучномовного обладнання, що встановлено на території громад, повинні органи місцевого самоврядування. 

"Якщо сирена була справна й раптом ні пари з вуст під час тривоги – радимо звертатися до міської, сільської, селищної ради. У всіх громадах призначені відповідальні за роботу системи оповіщення, вони знають як діяти та куди звертатися у таких випадках", – нагадали у ТГ-каналі. 

Крім того, мешканці можуть вимагати у керівництва громад – чи то Львів, чи будь-який інший населений пункт області – покращення роботи систем оповіщення, якщо це необхідно. Наприклад, якщо його бракує, а те, яке встановлено, охоплює не всю територію, варто звернутися до місцевої влади, аби влаштувати додаткові системи оповіщення – обрати виробника, виділити кошти на придбання, змонтувати та під'єднати обладнання. 

"Буває доходить до абсурду: громада виділила кошти, провела закупівлю, обладнання вироблене, підрядник чекає команди на встановлення. Але місцева влада не спроможна протягом пів року перенести електромеханічну сирену з одного місця на інше", – зауважили автори каналу, звернувшись до Золочівської громади, де начебто не функціонує придбана сирена. 

Зрештою, дізнатися про повітряну тривогу у Львові та області мешканці можуть не лише через "виття" сирен. Про загрозу з повітря в регіоні повідомляють також за допомогою інших сигналів цивільного захисту: