Під час аудиту військового коледжу на Тернопільщині виявлено порушень на майже 18 млн грн

Зокрема, в навчальному закладі безпідставно виплачували стипендії та нараховували заробітну плату.

Про це повідомляє Управління Західного офісу Держаудитслужби в Тернопільській області, передає "Еспресо.Захід".

Держаудитслужба в Тернопільській області за результатами ревізії фінансово-господарської діяльності Державного навчального закладу "Тернопільський професійний коледж з посиленою військовою та фізичною підготовкою" за період з 01.07.2016 по 31.01.2021 виявила фінансових порушень на загальну суму 17,9 млн гривень.

Аудитори встановили безпідставне призначення та виплату стипендій учням коледжу, які за результатами семестрового контролю мали середній бал успішності нижче 7 балів (за 12-бальною шкалою) та виплату в повному обсязі стипендій учням, які забезпечувалися безоплатним триразовим чи одноразовим харчуванням, що призвело до зайвої виплати стипендій загальну суму 930,3 тис. гривень.

Порушуючи вимоги законодавства з оплати праці було неправильно встановлено розмір посадових окладів, доплат, надбавок, тарифних розрядів. Відтак працівникам коледжу нарахували та виплатили зайві кошти на загальну суму 775,6 тис. гривень.

У штатних розписах коледжу затверджено понаднормативні 3 ставки заступників директора та 2 ставки вихователів, на утримання яких витрачено понад 2 млн грн бюджетних коштів.

Крім того, коледж уклав додаткові угоди на постачання природного газу та провів оплату спожитого газу за ціною більшою, ніж передбачено тендерними документами, на загальну суму 201,6 тис. гривень.

Бюджетні кошти зайво витрачені на безкоштовне харчування учнів не пільгових категорій на суму 104,2 тис. грн; оплату завищеної вартості виконаних ремонтно-будівельних робіт на суму 25,4 тис. грн; покриття витрат спеціального фонду за рахунок загального фонду на суму 33,8 тис. гривень.

Виявлено зарахування за регіональним замовленням на навчання в коледжі учнів з інших областей, що призвело до додаткового навантаження на обласний бюджет на суму 10,4 млн грн. На підготовку кваліфікованих робітників, які після завершення навчання не працевлаштовані без поважних причин неефективно витрачено понад 2 млн гривень.

Через укладання договорів на проходження учнями практики на безоплатній основі упущено можливість отримати додаткові доходи розрахунково на суму 990,5 тис. гривень.

За допущені фінансові порушення складено три протоколи про адміністративні правопорушення. Матеріали ревізії передано до правоохоронних органів.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.