Передумав. Нардеп від "Голосу" Юрчишин ще в червні був проти закону про олігархів
Але 23 вересня нардеп і його колеги по групі "Справедливість" вчинили радикально потележно.
Як аргумент проти закону про олігархів Ярослав Юрчишин називав те, що цей закон "пропихає" Офіс президента для шантажу політичних опонентів, а насправді боротися треба через судову реформу й антимонопольне законодавство. Про це нардеп усього три місяці тому розповідав у коментарях "Цензор.НЕТ", інформує "Еспресо.Захід".
Тоді він переконував, що олігархи не втратять владу після ухвалення президентського законопроєкту. А от ОП може отримати важіль впливу на ЗМІ та домогтися потрібного висвітлення діяльності президента. Та наголошував, що насправді законопроєк переслідує дві мети:
"Перша – популістська: показати, що ведеться якась боротьба з олігархами. Причому бажано, щоб від неї жоден із них суттєво не зазнав втрат…
Друга мета – зайнятися фінансово-промисловими групами, які мають медіаактиви, щоби добиватися коректного і потрібного висвітлення в ЗМІ діяльності президента. Якщо подивитися, скільки в документі пропорційно присвячено перерозподілу медіа-ринку, скоріш за все, піаргрупа Зеленського, розуміючи, що ускладнюються стосунки із Коломойським (який був ключовим "рупором" під час попередньої кампанії), хоче створити неефективну (але в реаліях України діючу) систему тиску".
Правильнішим на той момент він бачив метод боротьби з олігархами, реформуючи судову систему. Було б краще, щоб фінансово-промислові групи не мали вплив в судах і не вирішували свої питання через них. Також ключовим механізмом у цій боротьбі є Антимонопольний комітет України, який перебуває в руках влади, але зараз абсолютно бездіяльний. Підсумовуючи, Ярослав Юрчишин тоді чітко заявив, що не голосуватиме за цей законопроект:
"За запропонований законопроєкт ми не голосуватимемо. Офіс президента одразу захоче охрестити тих, хто проголосує проти, прислужниками олігархів. Не забувайте, що в парламентській більшості є люди Павлюка, Ахметова, Пінчука, Коломойського та навіть Медведчука і Фірташа. Хоча вони можуть й проголосувати за проєкт закону в першому читанні, щоб показати, як вони борються (насправді, імітують) з олігархами. Чи потрібен їм цей закон у другому читанні – велике питання".
Але 23 вересня нардеп і його колеги по групі "Справедливість" вчинили радикально потележно. Ось як Ярослав Юрчишин виправдовує цей крок:
"Боротися з олігархами треба проведенням судової, правоохоронної, податкової та антимонопольної реформи. Але якщо більшість потребує цього екзотичного механізму, хай спробують. У війні корисна будь-яка зброя. Буквально в межах кварталу ми побачимо чи воно спрацює".
Далі стверджує, що "ми йшли на вибори з гаслом "боротьба з олігархами". Якби раптом хто з колег з експартії забув".
Чому в червні він вважав цей самий законопроєкт неприйнятним методом боротьби, пан Юрчишин, вочевидь, також "забув".
І ще: "що точно має статися – внесення в реєстр олігархів Ахметова, Фірташа, Новинського, Коломойського, Пінчука, ймовірно, інших. Їхні групи в парламенті та ті, хто мають доступ до їхніх каналів, переважно не голосували або були відсутні (похворіли "короною", видно). І це ускладнить відносини більшості з олігархами. Або не будуть внесені і це буде показником, що більшість кинула своїх виборців".
Насправді депутати всіх перерахованих олігархів, так виглядає, справно підтримали законопроєкт. І Ярослав Юрчишин усе чітко розуміє, але, вочевидь, хоче гарно виглядати перед виборцем.
Ну і насамкінець: "закон дуже контроверсійний, як і рішення блокування каналів Медведчука. Але на війні як на війні. Ну і треба виконувати свої обіцянки. А не міняти їх в залежності від політичної кон'юнктури" – похвала ОП за Медведчука та, як вишенька на торті: "Треба виконувати свої обіцянки. А не міняти їх залежно від політичної кон'юнктури". Направду, з такими поясненнями і критикувати вже немає змісту.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе