"Партійці були шоковані рівнем узурпації влади в "Голосі" з боку Кіри Рудик", – Наталія Піпа

Сподівання частини членів "Голосу" на те, що конфлікт у партії залагодять на з'їзді, не справдилися, тож розкол лише посилюється.

Про перші висновки щодо ситуації в партії "Еспресо.Захід" розповіла народна депутатка від Львівщини з фракції "Голос", членкиня групи "Справедливість" Наталія Піпа.

Скільки народних депутатів сьогодні залишили лави партії?

Вийшли з партії всі депутати групи "Справедливість", ті, що були партійними – семеро людей. А взагалі у фракції зараз лише семеро нардепів є членами партії.

Яка ситуація з львівським осередком, що збирався масово прибути на з'їзд?

Львівський осередок справді був представлений чи не найбільш масово. Але їх усіх не допустили на з'їзд. Дозволили брати участь лише трьом представникам: одному, який має право голосу, та двом, які його супроводжували. Та ці троє людей також покинули з'їзд згодом. Вочевидь, поштовхом до цього стало виключення з політради представника Львівщини Ростислава Довбуша.

Тож тепер Львівський осередок у роздумах: чи виходити з партії цілою структурою. Вони просто були шоковані рівнем узурпації всередині партії. Ми це знали й до того, а вони тільки побачили на власні очі. У них була ще така надія, як у нас пів року тому, але зараз вона остаточно зникла.

Чи відомо про те, що з партії виходить також керівник львівського осередку Ярослав Рущишин?

Позиції Рущишина поки що не знаю, але він точно зробить усе в унісон з обласним осередком.

Як розгортатиметься ситуація у фракції "Голосу" в парламенті, і на якому етапі розгляд вашого звернення щодо відсторонення керівника фракції Ярослава Железняка?

У фракції, враховуючи голос Рущишина, в нас є більшість. Тож зараз рішення за керівництвом парламенту. Та й тут не все так просто. Разумков не захотів брати на себе відповідальність і передав це питання на розгляд регламентного комітету. Хоч комітет і не має жодного стосунку до положення про фракцію. Та ми домагатимемося справедливості, є імовірність, що будемо звертатися навіть до суду. Бо Разумков зобов'язаний відреагувати, а не відправляти наше звернення в комітет. З вересня це питання надалі розвиватимемо.

До того ж Железняк не може суміщати посади, адже він водночас є і головою фракції, і заступником у комітеті. Згідно з законом це заборонено. Тобто він також порушує регламент Верховної Ради.

Чи може ще хтось приєднатися до групи "Справедливість"?

Може, і перемовини щодо цього ведуть. Можливо, хтось прийме таке рішення після з'їзду. Але він ще фактично триває і рано говорити про це.

Які плани в депутатів групи "Справедливість"?

Думаємо надалі працювати. Маємо групу "Справедливість" і будемо її більше інституалізувати, залишаючись у фракції. Будемо намагатись об'єднувати навколо себе нормальні середовища. У нас є чимало депутатів у місцевих радах, працюватимемо з ними на користь громади. Питання про формат участі в наступних виборах ще точно зарано ставити.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.