"Пальчики", зелені в човнику, або "зимові": буковинські голубці стали національним культурним надбанням

Приготування цієї української традиційної страви зараховано до переліку нематеріальної культурної спадщини ще у травні, однак тепер розширили географічні межі

Про це повідомляє Чернівецька обласна рада, передає "Еспресо.Захід". 

Приготування цієї української традиційної страви зараховано до переліку нематеріальної культурної спадщини ще у травні торік. Ініціювала внесення елемента Кіровоградщина.

Втім, кожен край має що сказати про місцеві цікавинки у приготуванні голубців, тому завдяки активній дослідницькій роботі, територію побутування елементу "Приготування української традиційної страви "Голубці", що включений до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини від Кіровоградської області, розширено на територію Волинської, Вінницької, Одеської, Луганської, Чернівецької областей, а також Радивилівської громади Дубенського району Рівненської області.

Загалом голубці як страва притаманна багатьом народам і культурам. А от на теренах Буковини найпоширеніші як мініатюрні голубці гуцульського зразка "пальчики", так і зелені голубці в човнику, так і голубці "зимові" з квашеною капустою, а також і класичні звичні всім голубці середнього розміру.

"Як жартують буковинці "до кольóру-до вибóру". Голубці діляться за сезоном приготування, географією побутування на території області, а також за духовно-обрядовим принципом (пісні або ж скоромні)", – додали у дописі.