"Падіння рейтингу Зеленського свідчить, що країна починає шукати чогось нового", – Віталій Портников
Причиною суттєвого (на 8 відсотків) обвалу рейтингу президента України Володимира Зеленського навряд чи є оприлюднені розслідування Pandora Papers про офшори політиків, зокрема й Зеленського.
Про це зазначив журналіст, публіцист Віталій Портников у програмі "Вечір з Миколою Княжицьким", коментуючи рейтинги політиків та партій, які днями оприлюднив Київський міжнародний інститут соціології (КМІС).
"Зараз буде багато розмов, що офшорні розслідування стали однією з причин падіння рейтингу Зеленського, тому що люди побачили, що той, кого вони вважали "новим обличчям", насправді все своє життя жив за старими правилами. Але це не було новиною. 2019 року всі про це говорили вголос, нагадували біографію Зеленського, який очолював телеканал "Інтер" у найчорніші часи правління Януковича. Нагадували про те, що він був у тісних зв’язках з Коломойським. Люди просто не хотіли цього чути, вони затуляли собі вуха, тому що їм подобалося те, що вони бачили", – зауважив Віталій Портников.
На переконання журналіста, таке падіння є абсолютно логічним і свідчить про те, що Зеленський не виправдав очікувань виборців, тож вони починають шукати щось нове.
"Від часу обрання Зеленського президентом минуло вже два з гаком роки. І, оскільки Зеленський завжди був президентом різноочікуваних сподівань, то величезна частина людей бачить, що ці сподівання не справджуються, і вони починають шукати чогось іншого … Не можна сказати, що країна повністю виліковується від популізму як такого, вона просто починає шукати чогось іншого, але в тій самій обгортці", – наголошує Портников.
При цьому він зауважив цікаву річ: недовіра до Зеленського не торкається ексголови Верховної Ради Дмитра Разумкова, який є частиною провладної партії "Слуга народу". Понад те, трохи більш як 7% рейтингу Разумкова, – це фактично ті відсотки, які відпадають від Зеленського.
"Недовіра не торкається Разумкова, тому що його не сприймають як частину цієї партії. Якщо він створить власний партійний проєкт, він відбиратиме голоси саме у "Слуги народу". Бо люди вважатимуть, що є якісь справжні "слуги народу". Ось ці виявилися "неякісними", а може, є якісь "якісні". І взагалі, мораль величезної кількості наших співвітчизників така, що вони не дивуються тому, що влада краде, а хочуть опинитися на місці цієї влади. З точки зору їхньої моралі краще, щоб влада змінювалася якнайчастіше, щоб всі встигли покрасти", – додав Портников.
Зазначимо, згідно з дослідженням КМІС, рейтинг президента Зеленського обвалився одразу на 8% і тепер становить 24,7%. Його найближчий конкурент – лідер партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко (15,6%). Далі йдуть лідерка "Батьківщини" Юлія Тимошенко (12,2%), лідер ОПЗЖ Юрій Бойко (9,4%), Ігор Смешко ("Сила і честь") (7,8%), ексспікер парламенту Дмитро Разумков (7,1%) та керівник партії "Наші" Євгеній Мураєв – 6,2%.
Для збільшення клікніть на зображення
Також змінилися лідери серед партій. Уперше після обрання президентом Зеленського на першому місці опинилася партія "Європейська солідарність" з 15,7%. На другому – "Слуга народу" з 15,5%, "Батьківщина" – 13,6%, ОПЗЖ – 13%, "Сила і честь" – 8,6%, "Наші" – 5,7%, "Українська стратегія Гройсмана" – 5%.
Для збільшення клікніть на зображення
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе