Отруюють собак? Львів’яни нарікають на реагенти, якими посипають тротуари

У центральних частинах міста Львова використовують хімічні речовини, які завдають шкоди домашнім улюбленцям.

Про це заявила львів’янка Олена Виноградська на Гарячій лінії міста Львова.

"Скажіть, будь ласка, чи планується відмова від використання хімічних засобів, якими щедро поливається асфальт в центрі міста (зараз мова про алею на пр. Шевченка)? Ці реагенти сильно роз‘їдають шкіру на лапах собак і по суті наносять травми. З собакою неможливо йти по тротуарах, де використовують реагенти, їм дуже боляче", – написала Олена Виноградська.

На її допис зреагувало три сотні людей. Чимало людей погодилися з авторкою допису, однак більшість не розуміють нарікання, зауважуючи, якби не посипали нічим, то б значно зросли випадки падінь на льоду.

Більше того, як повідомили в РА Галицького району, у центральній частині міста не використовуються рідкі хімічні засоби для оброблення покриття з метою ліквідації ожеледиці.

"На тротуарах пішохідної зони та пішохідних алеях в центральній частині міста (в т.ч. на пр. Шевченка) використовуються гранули хлориду кальцію, які не класифікуються як подразник шкіри, тому є безпечними для тварин", – написали представники  РА Галицького району.

Як розповів "Еспресо.Захід" кінолог Володимир Вань, за свою багаторічну практику, він не стикався з випадками, коли собаки травмувалися через сіль, якою посипають тротуари. Тому це можуть бути рідкісні випадки, коли собака, для прикладу, має рану на лапах і ця сіль потрапляє на неї.

Однак, як зазначила керівниця управління екології та природних ресурсів ЛМР Олександра Сладкова, сіль у великих кількостях справді вважається шкідливою для живих організмів.

"Мрію, що колись на тротуарах перейдуть на відсів", – зазначила Олександра Сладкова.

У багатьох європейських містах тротуари замість піску чи сумішей солі посипають дрібним гранітним відсівом (по простому – дрібні кам’яні крихти). Цей методі ефективніший у боротьбі зі слизьким тротуаром, бо не перетворюється на грязюку і не несе таких загроз, як сіль.

Цього року у Львові для посипання доріг закуплено майже 20 тис. м3 піскосуміші.

"Також ми закупили сіль і реагенти. Реагентами посипаємо пішохідну зону у Галицькому районі. Сіллю будемо посипати також дороги", – сказала заступниця міського голови з питань житлово-комунального господарства  Ірина Маруняк.

Додамо, що твердий реагент (або хлористий натрій та кальцій) – це звичайна технічна сіль, плюс солі мурашиної кислоти, хлориди кальцію та калію. Чимало ж екологічних організацій наголошують, що надмірне посипання доріг сіллю та реагентами – це прямий шлях до засолювання ґрунтів та водойм, тобто до поступового отруєння віх живих організмів. Тому мають бути прийняті відповідні державні стандарти, які б чітко регулювали можливості використання різних "хімікатів" на дорогах та тротуарах.

Також зауважимо, що у місті Львові минулого року запустили пілотний проєкт по посипанню парків кавовою гущею. Цей метод використовують в багатьох містах світу. Однак цього року кави на снігу у львівських парках ніде не видно.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку