Операція тривала чотири години: у Львові пораненому захиснику закрили 22-см дефект черепа 3D-пластинами 

У Львові у центрі Незламні провели складну операцію з реконструкції черепа захиснику, якому куля влучила у голову і пройшла крізь мозок

Про це повідомляє Львівська міська рада.

У Національному реабілітаційному центрі НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN) Львові йому виконали складну реконструктивну операцію і закрили 22-сантиметровий дефект черепа 3D-пластинами. 

48-річний Олексій Литвинчук з Волині у цивільному житті був дитячим футбольним тренером. На війну пішов ще у 2014 році. Тоді відслужив рік та повернувся до мирного життя і тренерства. У лютому 2022-го знову взяв до рук зброю та поповнив лави Луганського прикордонного загону. Служив кулеметником.

4 квітня 2023 року на бойовому посту Олексій отримав поранення в голову. Ворожа куля влучила в лоб захиснику, пройшла крізь мозок і вилетіла через потилицю. Побратими швидко евакуювали пораненого. Лікарі реанімації впродовж двох місяців, перші три тижні з яких Олексій пробув у комі, в прямому сенсі витягали пацієнта з того світу. Щойно стан чоловіка вдалося стабілізувати, його скеровували до Львова на реконструктивну операцію черепа та подальшу реабілітацію.

"Олексій поступив до нас у важкому стані з дефектом черепа та мозку. Перед нами виникло завдання – якомога швидше закрити дефект індивідуально виготовленими 3D-пластинами. Операція є важкою, але, на жаль, в наш час дуже актуальною. Тисячі військових отримують подібні травми", – каже Андрій Батюк, нейрохірург центру Незламні.

Дефект кісток черепа в Олексія був чималим – аж 22 см. 

"Його ми закрили сучасними та дороговартісними 3D-пластинами, виготовлення яких для військовослужбовців повністю покриває держава", – додає Юрій Флис завідувач відділення нейрохірургії лікарні святого Пантелеймона.

Операція тривала 4 години та минула успішно. Через травму мозку, в Олексія порушені мовлення та рухливість лівих кінцівок. Тож попереду на нього чекає тривала фізична терапія. Але перші успіхи вже є. За три тижні після складного реконструктивного втручання захисник значно краще почувається. Він вже добре говорить та навіть жартує. Потроху починає відновлюватись і рухливість лівих руки та ноги. Він вже може самотужки їсти, сидіти та ходити з підтримкою.