Закарпатець Валентин Фречка отримав Європейську премію молодих винахідників за метод переробки опалого листя на папір
Український розробник Валентин Фречка, який розробив технологію виробництва паперу з опалого листя, здобув друге місце Європейської премії молодих винахідників
Про це повідомили на сайті Європейської винахідницької премії, передає "Еспресо.Захід".
23-річний український винахідник Валентин Фречка посів друге місце у номінації "Премія молодих винахідників" за розробку методу перетворення опалого листя на екологічно чистий папір, що значно зменшує потребу в вирубці дерев під час виробництва паперу.
Що відомо про "високоефективну технологію" українського розробника
"За допомогою Releaf Paper, стартапу, заснованого на шкільному науковому проєкті, Валентин Фречка удосконалює процес, який використовує целюлозу з опалого листа для виробництва. Листя, отримані з міських парків, скверів, зелених зон та інших міських територій, фактично спалюють або компостують (що створює витрати для міста), а якщо їх не зібрати чи спалити, викидають вуглекислий газ. Інноваційний процес Frechka зменшує кількість відходів і викидів. Листя проходять подрібнення та розм’якшення, а потім м’яку хімічну обробку з використанням гідроксиду натрію, перекису водню та оцтової кислоти. Це дозволяє витягувати целюлозу, не пошкоджуючи ніжну структуру листя. Потім целюлозу змішують з біонаповнювачами для створення паперу для різних виробів, таких як пакети та картон. Технологія є високоефективною, виробляючи одну тонну целюлози з 2,3 тонни опалого листя, що дорівнює 17 деревам традиційними методами", - йдеться у повідомленні.
Хто ще отримав премії і за які здобутки
Окрім Валентина Фречки, премії в цій галузі також отримали:
- 29-річна голландська вчена Рошель Німейєр отримала перше місце за свій портативний хімічний набір на основі штучного інтелекту, який швидко ідентифікує бактерії, що викликають інфекції, наприклад інфекції сечовивідних шляхів. Цей винахід дозволяє швидше та точніше приймати рішення щодо лікування.
- Молода туніська команда у складі Кхаули Бен Ахмеда, Гофрана Аярі, Сулейми Бен Теміме та Сіріне Аярі отримала третє місце за інноваційну інтелектуальну систему керування інвалідним візком, яка покращує мобільність і автономію для людей з обмеженими фізичними можливостями.
Довідково
Валентин Фречка — технологічний розробник та співзасновник компанії "Releaf PAPER & BAGS". Народився у селі Сокирниця Хустської громади.
Після російського вторгнення в Україну в 2022 році Фречка переїхав до Франції та разом зі своїм партнером продовжив розбудову компанії. Releaf Paper вже залучила великих клієнтів, як L'Oréal, Chanel і Samsung, задовольняючи зростаючий попит на екологічну упаковку. З огляду на те, що світовий ринок крафт-паперу очікується на рівні 16,95 млрд євро до 2030 року, відкриття пілотного заводу Releaf Paper у 2024 році та планує налагодити виробництво по всій Європі, компанія виконує місію трансформації пакувальної галузі.
- Актуальне
- Важливе