У ТЦК на Закарпатті чоловік порізав руки: що кажуть військкоми
У Закарпатському територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки заявили, що військовозобов’язаний порізав собі руку в туалеті, щоб не воювати. Сам чоловік заявив про психологічний тиск та погрози
Киянин Пилип Лунін в Instagram написав, що його викрили на відпочинку в Карпатах, передає "Еспресо.Захід".
Версія подій від військовозобов'язаного
Лунін заявив, що відпочивав поблизу Яремче, коли його нібито "викрали" прикордонники, звинувативши в спробі нелегально покинути країну.
"По приїзду в ДПСУ мене намагалися розколоти й вибити зізнання того, що я не робив, обшмонали тіло та речі, але за відсутності доказів вирішили здати ТЦК, хоча обіцяли повернути в готель", - розповів Лунін.
У ТЦК, за словами хлопця, на нього "тиснули психологічно і морально, різними підходами" та погрожували "відправити на полігон". Чоловік зазначив, що побував у двох ТЦК, а коли зрозумів, що "його вже ніхто не врятує" і "ніхто не знайде", він порізав собі руку.
Що кажуть у ТЦК
Водночас у Закарпатському обласному ТЦК та СП розповіли, що хлопець не надавав військово-облікових даних та не приховував свого небажання служити.
"Готовий на все, тільки б не захищати рідну країну. В соціальних мережах поширюється допис громадянина Пилипа Луніна, де він розповідає історію, як порізав руки в туалеті, тільки б не ставати на захист України. Громадянин навіть не приховує своє небажання служити українському народові. Даний громадянин під час уточнення його військово-облікових даних в ТЦК та СП Закарпатської області не надавав військово-облікового документу та не приховував свого небажання служити. Під час спілкування попросився до вбиральні. Через деякий час його знайшли сидячим на підлозі з різаними ранами на руці. Військовослужбовці ТЦК та СП миттєво наклали турнікет, надали домедичну допомогу, викликали поліцію та карету швидкої допомоги. На даний момент громадянин перебуває в лікарні", - йдеться у повідомленні.
Чоловіка визнано обмежено придатним у воєнний час
У ТЦК також пояснили, що що у 2017 році Дніпровський РТЦК та СП Києва визнав Луніна за станом здоров’я непридатним до військової служби в мирний час та обмежено придатним у воєнний час. Це означає, що він підлягає призову по мобілізації.
"Закликаємо громадян бути гідними нащадками українських героїв, сумлінно ставитися до свого конституційного обов’язку і встати на захист рідної землі", - наголосили у відомстві.
Інциденти з мобілізацією
Нещодавно, як заявила юристка Тетяна Щербань, поліція з ТЦК затримали чоловіка з інвалідністю і "арештували" авто, на якому він їхав. "Патрульні поліцейські витребували у чоловіка не тільки водійське та техпаспорт, а й військово-облікові документи. Клієнт добровільно надав довідку про те, що є інвалідом пожиттєво та не підлягає до військової служби", - розповіла Тетяна Щербань.
Також на Закарпатті просто з вокзалу до ТЦК забрали рівненського спортсмена. За інформацією ЗМІ, його вже відправили на полігон. Також у Закарпатській області працівники місцевого ТЦК зупинили та доставили до військкомату 25-річного футболіста Миколу Сираша з ФК "Хуст". На момент затримання футболісту виповнилося 25 років, хоча закон ще на той момент не набув чинності.
В Асоціації міжнародних автоперевізників заявили, що на Закарпатті ТЦК незаконно затримують водіїв вантажівок, які повертаються із-за кордону, і мобілізують їх. Відтак щодо цих фактів Асоціацією були скеровані листи прем’єр-міністру України Денису Шмигалю і голові Закарпатської ОВА Віктору Микиті.
Крім того, у мережі поширили відео нібито протиправних дій військкомів у Львові. Так, на вул. Кобилиця у Львові стався черговий інцидент між військовозобов’язаним та працівниками ТЦК. Свідками події стали перехожі. Відтак жінки стали на захист військовозобов’язаного. Натомість чоловіки у формі зазначили, що подадуть його у розшук за ухилення від мобілізації.
Також 31 травня повідомляли, що співробітники Мукачівського ТЦК та СП на Закарпатті зупинили фуру з ліками і нібито зірвали постачання критично важливих препаратів.
На Тернопільщині донька мобілізованого заявила, що її батька-алкоголіка після інсульту відправили на полігон. У Тернопільському обласному ТЦК та СП відреагували на інформацію щодо примусової мобілізації Валерія Анатолійовича Талабана.
"Талабан В.А. був призваний на службу в ЗСУ за мобілізацією згідно з чинним законодавством, у добровільному порядку пройшов ВЛК, скарг та претензій не має, про що підтвердив особисто і письмово під час перевірки представниками Військової служби правопорядку. Талабан В.А. має свідому активну громадську позицію, патріотично налаштований щодо участі чоловіків у протистоянні російській агресії та службі в ЗСУ і самостійно та добровільно зробив свій вибір", - наголосили у відомстві.
- Актуальне
- Важливе