На Закарпатті затримали псевдоблагодійників, які привласнювали кошти на лікування дітей
Прикордонники у Закарпатській області викрили жителів Одещини та Полтавщини, які привласнювали кошти, зібрані на лікування тяжкохворих дітей
Про це повідомили у Державній прикордонній службі, передає "Еспресо.Захід".
"Фольксваген", яким їхали псевдоблагодійники, наряд від відділення інспекторів прикордонної служби "Хижа" Мукачівського загону зупинив на контрольному посту, розташованому на околиці населеного пункту Теково. На неодноразові вимоги прикордонників водій відмовився надати свій транспортний засіб для огляду, натомість, як підставу для безперешкодного проїзду через контрольні пости, пред’явив посвідчення комітету по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю. Таке ж посвідчення мав і пасажир. Як з’ясували згодом прикордонники, надані документи є повністю сфальшованими", - йдеться у повідомленні.
В ході подальшого огляду прикордонники у чоловіків також виявили посвідчення про належність до одного із благодійних фондів, договір про надання волонтерських послуг, бланки актів вилучення грошових пожертв, наліпки благодійного фонду тощо.
Псевдоблагодійники встановлювали скриньки для збору коштів і 80% від зібраного забирали собі
"Виявилося, що "благодійники" займалися розповсюдженням по місцевих магазинах скриньок для збору коштів, а в подальшому 80 % від зібраних коштів забирали собі, а решта 20 %, за словами чоловіків, могли бути використанні для надання допомоги комусь із хворих. Крім того, в телефоні одесита оперативники загону виявили переписку, у якій він висловлює сподівання на перемогу Росії у війні проти України", - додали в ДПСУ.
Прикордонники на місце події викликали співробітників правоохоронних органів. Також вони скерували до поліції повідомленні про факт виявлення у діях псевд благодійників ознак злочинів, передбачених ст. 358 ККУ (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) та 190 ККУ (Шахрайство).
Як шахраї виманюють гроші в українців
Жертвою аферистів нещодавно також стала жінка з Тернополя. Дівчина знайшла на OLX оголошення про продаж цуценят популярної породи, але продавці виявились шахраями.
На Рівненщині ще два мешканці потрапили на гачок до шахраїв. Так потерпілі втратили понад 140 тисяч гривень, перерахувавши гроші зловмисникам.
Крім цього на Рівненщині на гачок "працівника служби безпеки" банку потрапив 44-річний житель обласного центру. Аферист зателефонував чоловіку на мобільний телефон та назвавши його дані та останні чотири цифри банківської карти, запевнив, що шахраї намагаються зняти кошти з його рахунку. Тож, аби врятувати заощадження, псевдобанкір наполягав продиктувати код, який надійде йому на телефон. Рівнянин так і зробив, а в результаті з його рахунків зникло 103 тисячі гривень.
- Актуальне
- Важливе