У Луцьку працюють над концепцією смітттєпереробного заводу, щоб отримати кредит від ЄБРР
У Луцьку міська рада спільно з експертами працює над концепцією смітттєпереробного заводу, щоб збудувати його за гроші ЄБРР
Про це розповів міський голова Ігор Поліщук під час чергового засідання виконавчого комітету, що відбулось сьогодні, 17 січня, повідомляє Луцька міськрада.
Зараз триває реконструкція старої частини полігону для збору твердих побутових відходів в с. Брище (з рекультивацією земельного покрову).
"На полігоні наведено лад, впроваджуються нові підходи до виконання робіт, завершується встановлення станції очистки фільтрату, адже саме на потрапляння в землю фільтрату було багато скарг. Напевно, весною запустимо її в роботу. Міська рада співпрацює з багатьма експертами в галузі поводженні з твердими побутовими відходами, вони позитивно оцінюють ті зміни, що відбулися протягом останніх кількох років", - зауважив міський голова Ігор Поілщук.
На вимогу жителів села тут встановили нову систему очистки води, яка забезпечує чистоту і високу якість питної води, що за показниками — одна з найкращих в Україні. Така станція буде ще в Рокинях.
"Також ми тісно співпрацюємо з ЄБРР щодо отримання пільгового кредиту та гранту на будівництво сімттєпереробного заводу. Зараз триває робота над його концепцією. Найближчим часом вона буде готова — сподіваємось на позитивний результат", - повідомив Ігор Поліщук.
Члени виконавчого комітету затвердили проєктно-кошторисну документацію за робочим проєктом "Реконструкція старої частини полігону для збору твердих побутових відходів в с. Брище (з рекультивацією земляного покрову), Луцького району Волинської області (коригування)".
Також під час засідання виконавчого комітету стало відомо, що у Луцьку планують відкрити ще кілька центрів управління відходами, подібних до центру "Чистий Луцьк".
Як зазначено в звіті про роботу ЛСКАП "Луцькспецкомунтранс" у 2021–2023 роках, у 33-му мікрорайоні на проспекті Соборності, 19 проведені роботи по облаштуванню отриманої земельної ділянки, відкриття очікується у березні цього року.
У жовтні 2022 року розпочав роботу центр управління відходами "Чистий Луцьк". Центр в режимі самообслуговування надає комплекс послуг щодо правильного поводження з відходами, де кожен житель громади може безкоштовно здати старі меблі, побутову техніку, пластик, одяг, метал, скло та багато іншого (всього 14 фракцій сміття) для їхньої подальшої переробки та утилізації.
Читайте також: Сміттєпереробний завод у Львові за 4 місяці збудували лише на 5%
- Актуальне
- Важливе