Понад 475 млн грн збитків через корупцію на Волинській митниці: слідство завершено
НАБУ і САП завершили розслідування у справі злочинної організації на Волинській митниці, члени якої забезпечували незаконну мінімізацію митних платежів, чим заподіяли державі понад 475 млн грн збитків.
Про це повідомили на сайті Національного антикорупційного бюро, передає "Еспресо.Захід".
Деталі схеми
За даними слідства, упродовж 2018-2019 рр. учасники злочинної організації на чолі з колишнім працівником правоохоронних органів у змові зі службовими особами Волинської митниці здійснювали незаконне переміщення високоліквідних товарів (мобільних телефонів, комп’ютерної техніки, одягу відомих виробників тощо) через міжнародний пункт пропуску "Ягодин".
"Схема полягала у маскуванні імпортованих цінних товарів так званими "товарами прикриття" зі значно меншою вартістю. Службовці митниці зокрема забезпечували оформлення товарів без митних формальностей, складали підроблені акти про проведення митних оглядів, вносили до автоматизованої системи митного оформлення "Інспектор" неправдиву інформацію та умисно не вчиняли дій щодо припинення злочинної схеми", - йдеться у повідомленні.
Скільком людям оголосили підозру
Торік у листопаді НАБУ і САП викрили та припинили діяльність злочинної організації. Тоді ж про підозру отримали 10 людей. У січні коло підозрюваних збільшилося на шестеро осіб, а у квітні – ще на п'ять. Загалом у цій справі про підозру повідомили: 10 службовим особам Волинської митниці; 11 фізичним особам, учасникам злочинної організації.
"Їх дії кваліфіковані за ч. 1 ст. 255, ч. 2, 3 ст. 212, ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 366 КК України. Викриттю злочинної схеми та ефективності розслідування НАБУ і САП сприяла конструктивна співпраця з Центральним антикорупційним бюро Республіки Польща", - зазначили у відомстві.
Застереження: відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Гучна справа буковинських митників
Впродовж 2017–2019 років через пункт пропуску на румунсько-українському кордоні вантажні автомобілі ввозили одяг, взуття та аксесуари з Туреччини, оформлюючи транспорт з ними як порожній або маскуючи їх зі значно меншою митною вартістю.
Спеціалізована антикорупційна прокуратура викрила три організовані групи, які діяли на Чернівецькій митниці. Зокрема серед учасників виявився колишній начальник митниці, колишній депутат Чернівецької обласної ради та ще два керівники митниці. Загалом до складу злочинної організації входило 11 осіб, які завдали збитків на загальну суму майже 290 млн грн у вигляді несплачених податків.
17 квітня колишньому керівнику Чернівецької митниці, якого окрім організації злочинної схеми підозрюють також у побитті журналістів, а також одному зі спільників суд обрав запобіжні заходи – тримання під вартою з можливістю внесення застави. Розмір застави для організатора 60 млн грн, та 6 млн грн для спільника.
- Актуальне
- Важливе