![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347128_452946993_8073537746022878_23435014520408547_n_new_80x50_0.webp)
На Волині керівники двох комунальних закладів влаштували на роботу та преміювали близьких родичів
Нововолинський міський суд оштрафував керівників двох комунальних закладів за правопорушення, пов’язані з корупцією
Про це пише Сила правди, передає "Еспресо.Захід".
Мова йде про Василя Бакуша, керівника Нововолинського ліцею №9, та Володимира Цвида – ексдиректора Нововолинського спортивно-оздоровчого комплексу "Шахтар".
Василь Бакуш керує ліцеєм №9 з листопада 2021 року. У серпні 2022 року він оформив на роботу двоюрідну сестру, яка отримала посаду вчителя англійської мови.
Фото: Василь Бакуш
Також два роки підряд, у 2022-му і 2023-му, посадовець встановлював дружині, яка працює бібліотекаркою, доплату у розмірі 15% посадового окладу за роботу з фондом підручників. А ще двічі робив їй надбавку за особливі умови роботи у розмірі 50 відсотків посадового окладу. Окрім того, у 2022 році Василь Бакуш "за сумлінну працю та зразкове виконання службових обов’язків" преміював двох сестер. Відтак, щодо нього склали низку протоколів за те, що він приймав рішення та вчиняв дії в умовах реального конфлікту інтересів.
У суді директор визнав свою вину.
Посадовця оштрафували на 3910 гривень. Василь Бакуш продовжує працювати директором ліцею, у вересні 2023 року з ним продовжували контракт на 4 роки.
Володимир Цвид у грудні 2022 року підписав наказ про преміювання себе на 10 тисяч гривень. А ще виписав премію своєму синові – у розмірі п’яти тисяч гривень. Ймовірно ідеться про Ігоря Цвида, який працює інструктором у СОК "Шахтар".
Фото: Володимир Цвид
Володимир Цвид також визнав вину. Директора "Шахтаря" оштрафували на 3400 гривень. Володимир Цвид керував СОК "Шахтар" з 2006 року, а з січня 2024-го – він інструктор з фізичної культури.
- До слова, раніше керівницю комунального підприємства "Червоноградське міжміське бюро технічної інвентаризації", яка виписала собі премій на понад 130 тис. грн, суд покарав штрафом у 5100 грн. Найменший розмір премії становив 10% від посадового окладу – 2120 грн, а найбільший сягав 15 138 грн, що дорівнювало 60% від окладу.
- Актуальне
- Важливе
![крига Генрі Форда крига Генрі Форда](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347102_453096945_910218067808766_1565905754232653360_n_new_80x50_0.webp)
![Портрет Августина Волошина Портрет Августина Волошина](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347086_photo_2024-07-12_10-39-16-91_new_80x50_0.webp)
![ЗСУ ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332685_zsu_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347068_pol65_new_80x50_0.webp)
![Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347048_IMG_20240726_132656_402_new_80x50_0.webp)
![На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347032_66a365c219eed608879982_new_80x50_0.webp)