Спецкомісія Мінкульту розпочала перевірку в Почаївській лаврі, якою користується УПЦ МП
Сьогодні, 5 червня, у Почаївській лаврі розпочала роботу комісія МКІП з перевірки стану збереження державного майна
Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України, передає "Еспресо.Захід".
Зазначається, що у Кременецько-Почаївському державному історико-архітектурному заповіднику розпочала роботу Комісія Міністерства культури та інформаційної політики України з перевірки стану збереження державного майна.
Т. в. о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв доручив комісії з 3 по 29 червня перевірити стан збереження нерухомого майна заповідника, яке у грудні 2003 року передали в безоплатне користування УПЦ МП.
Йдеться про комплекс споруд Почаївської лаври.
Що цікавить комісію
Комісію очолює начальник відділу координації діяльності закладів культури департаменту культурної спадщини МКІП Ольга Рутковська.
"Такі перевірки та огляди мають відбуватися періодично й системно. Це фактично спостереження за тим, в якому стані знаходяться наші національні пам’ятки. Сьогодні йдеться про одну з національних святинь. Наразі нас цікавить стан збереження будівель, а також те, наскільки відбувається дотримання техніки пожежної безпеки. Крім того, нас цікавить ще й збереженість ікон, іконостасів, інших речей, які є невід’ємною частиною пам’яток комплексу. Всі ці речі описані й все це підлягає перевірці. Сьогодні робота тільки розпочалася. Це перший оглядовий виїзд", – пояснила вона.
За результатами перевірки Комісія складе відповідні акти.
Довідково про Почаївську лавру
До комплексу споруд Почаївської лаври належать Свято-Успенський собор (1771-1782 року), Підземний храм на честь Йова Почаївського (1774 р.), Келії (1771-1780 pp.), Церква Всіх Святих, Архієрейський дім, Надбрамний корпус (Святі ворота), Церква преподобних Антонія та Феодосія Печерських, Церква Похвали Пресвятої Богородиці (Тепла церква), Дзвіниця заввишки 65 м, будинок Почаївської духовної семінарії, храм на честь Великомучениці Варвари, Троїцький собор, каплиця на честь 400-річчя перенесення Почаївської чудотворної ікони Божої Матері, Преображенський собор (2013 р.).
- Відзначимо, раніше у Тернопільській облраді повідомляли, що знають як виселити московський патріархат з Почаївської лаври.
- Настоятель Свято-Троїцького духовного центру протоієрей Микола Зінкевич повідомляв, що УПЦ МП неодноразово порушувала умови договору оренди, а це цілком може призвести до розірвання угоди.
- Актуальне
- Важливе