Еспресо. Захід
Оновлено

Голова Тернопільської ОВА В'ячеслав Негода заявив про завершення своєї роботи на посаді: що відомо про очільника адміністрації

4 січня, 2026 неділя
16:14

Начальник Тернопільської обласної військової адміністрації В’ячеслав Негода підбив підсумки роботи на посаді, на яку його призначили в серпні 2024 року. Володимир Зеленський 3 січня повідомив про призначення нового керівника Тернопільської ОВА

Зміст

Про це у своєму фейсбуці повідомив В'ячеслав Негода.

У своєму дописі Негода назвав період роботи часом рішень, відповідальності й випробувань. "Було нелегко, але я вдячний за кожен день, за кожного, хто був поруч, і за ту силу, яка тримала нас усіх у єдності за майбутнє країни", — зазначив він.

За словами очільника ОВА, Тернопільщина за цей час стала сильнішою: "Це відзначено в оцінках Офісу Президента України, де область за результатами 11 місяців 2025 року увійшла до трійки лідерів серед 15 тилових регіонів".

"Еспресо.Захід" розповідає більше про ще чинного голову Тернопільської ОВА В’ячеслава Негоду, якого вже днями має замінити на посаді наступник.

Керівник Тернопільської обласної військової адміністрації В'ячеслав Негода обійняв посаду начальника адміністрації влітку 2024 року. До того В’ячеслав Негода офіційно перебував на пенсії й викладав в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. 

Негода - заслужений архітектор України, має орден "За заслуги" ІІІ ступеня.

"Я не планував (ред. очолювати Тернопільську ОВА), але хто сьогодні хоче йти на фронт? Скажіть, багато таких є? Добровольці, які хотіли, вже давно пішли. Всіх інших – обов’язок. Якщо це (ред. призначення на посаду голови ОВА) розглядати як мій обов’язок, то я його прийняв. Я приїхав сюди, буду з вами допоки дозволить Бог… Ну і президент", - говорив Негода журналістам після призначення на посаду.

В'ячеслав Негода

В'ячеслав Негода, фото: Суспільне

Перед тим, 29 грудня 2023 року, Зеленський звільнив з посади голови Тернопільської ОВА Володимира Труша, яку той обіймав із 19 березня 2020 року. Після звільнення Труша виконувачем обов'язків голови Тернопільської ОВА був Володимир Важинський.

Що відомо про Негоду

В’ячеслав Негода народився 25 травня 1957 року в селі Борщівка, на Лановеччині в Тернопільській області. Закінчив Київський інженерно-будівельний інститут, за спеціальністю архітектура, Львівський Національний університет ім. І.Франка, за спеціальністю правознавство та Національну академію державного управління при Президентові України. Науковий ступінь – доктор філософії (в галузі публічного управління та адміністрування).

Був начальником конструкторського бюро Виробничого об’єднання "Ватра" в Тернополі. З 1990 по 1998 рік, дві каденції поспіль, був обраний Тернопільським міським головою, тобто був першим мером міста за часів незалежності, депутатом Тернопільської облради.

У час обрання мером був наймолодшим в Україні міським головою. В’ячеславу Негоді тоді було 33.

У 1998 році Негода став першим заступником виконавчого директора Асоціації міст України. З 2008 по 2010 рік був заступником міністра Мінрегіонбуду.

Протягом 2014-2019 років працював заступником тодішнього міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадія Зубка.

У 2019 році Негоду призначили заступником міністра розвитку громад та територій України, а пізніше того ж року — керівником Офісу Конгресу місцевих та регіональних влад України при президентові України на громадських засадах.

В'ячеслав Негода

В'ячеслав Негода, фото: Інститут міста

ЗМІ називали Негоду "одним із батьків реформи децентралізації в Україні".

У 2023 році під час Форуму місцевого самоврядування у Львові тодішній керівник Офісу Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України В'ячеслав Негода заявляв, що наїзди окремих політиків на місцеве самоврядування – це замах на державу.

За його словами, у 2022 році хід війни вдалось переламати значною мірою завдяки місцевому самоврядуванню, і саме завдяки муніципалітетам Україні вдається зберігати стійкість.

У 2023 році перший заступник міністра розвитку громад та територій, а згодом виконувач обов’язків міністра Василь Лозинський опинився в центрі корупційного скандалу. Його затримали за підозрою в отриманні хабаря на суму 400 тисяч доларів. Після цього Міністерство інфраструктури повідомило про звільнення Лозинського, а на цьому тлі Кабінет Міністрів також погодив звільнення Негоди.

Декларація за 2024 рік

У 2025 році 67-річний голова Тернопільської ОВА В'ячеслав Негода подав декларацію про свої доходи за 2024 рік. У ній він вказав, що заробив на своїй посаді 425 тис. грн, решту грошей принесла пенсія та робота в університеті.

У власності сім’ї Негоди, вказана одна квартира площею 67 кв. м, придбана ще у 1996 році у Тернополі. На голову сімейства припадає лише 25% власності на цей об’єкт нерухомості. 

Голова Тернопільської ОВА з 2012 року користується FORD FOCUS 2012 року випуску, який був придбаний за 179 600 грн.

Натомість його дружина Ірина Кордуба з 2011 року їздить на MITSUBISHI ASX 2011 року випуску, який купила за 241 700 грн. 

В'ячеслав Негода працюючи в з кінця серпня минулого року головою обласної адміністрації заробив 425 082 грн. Крім цього, він отримав 227 421 грн пенсії, а також 77 214 грн в Київському національному університеті ім. Т. Шевченка. 

Натомість його дружина Ірина Кордуба отримала дохід лише з Київського національного університету будівництва і архітектури – 88 499 грн. 

Стосовно грошових активів, готівкою В'ячеслав Негода зберігає: 80 тис. грн та 10 тис. доларів. У банківських установах: 242 тис. грн. Кошти дружини – не зазначені.

В'ячеслав Негода з 1996 року має цінні папери (акції) ПАТ "Промінвестбанк". 

  • Глава української держави Володимир Зеленський вирішив змінити очільників обласних військових адміністрацій у 5 регіонах.
Теги:
Читайте також:
Львів
+18.4°C
  • Львів
  • Київ
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, вiвторок
9 червня
17:50
погода літо
На Львівщині 10 червня очікуються короткочасні дощі, грози та місцями град
17:29
Оновлено
У Львові на вулиці Стрийській стартував ремонт: змінено рух тролейбусів
17:15
На Закарпатті власник СТО продавав гуманітарні авто
На Закарпатті власник СТО продавав гуманітарні авто і влаштував перегони з поліцією
16:42
косметика
Косметика з Кореї та таблетки з наркотиками: митники зупинили дві спроби контрабанди
16:15
На території колишнього села Гута Пеняцька на Львівщині розпочали пошукові роботи
На території колишнього села Гута Пеняцька на Львівщині розпочали пошукові роботи для виявлення жертв трагедії 1944 року
15:42
Сергій Сенюра, Олександр Мураховський та Роман Рубан
Українська команда у складі львів'янина і 2 буковинців виборола бронзу на Кубку Європи з ульотного спорту 
14:47
чоловік вчинив самоспалення
На Стрийщині 51-річний чоловік вчинив самоспалення після конфлікту з родичкою
14:24
регбі-5
Львів приймає фінал Всеукраїнських шкільних ліг з регбі-5
14:00
Тарас Матвіїв
На Львівщині невідомі осквернили могилу Героя України Тараса Матвіїва
13:25
Kordon Race
Понад 30 унікальних перешкод та трейловий забіг на 16 км: 13 червня відбудеться благодійний Kordon Race
12:54
ампфутбол
У Львові відбудеться третій раунд Суперліги чемпіонату України з ампфутболу
10:55
Через "Краківець" намагалися ввезти заборонені шприц-ручки та голки для шиття шкіри вартістю 5 млн грн
Через "Краківець" намагалися ввезти заборонені шприц-ручки та голки для шиття шкіри вартістю 5 млн грн
10:14
Владислав на псевдо Спартан
"Тоді ми вперше зрозуміли, що таке війна": історія командира екіпажу НРК 102-ї бригади
09:32
прощання з Героями
Львівщина 9 червня попрощається зі сімома захисниками
09:06
На Волині жінка створила поле з понад 200 сортів півоній на згадку про бабусю
На Волині жінка створила поле з понад 200 сортів півоній на згадку про бабусю
08:34
У Калуші на Прикарпатті повернули додому мобілізованого батька, який сам виховує доньку
07:30
Огляд
Найбільший європейський метеорит упав на Закарпатті 160 років тому. NASA попереджає: у п'ятницю буде ще один
2026, понедiлок
8 червня
18:19
будівництво мосту через річку Прут на Буковині
БЕБ скерувало до суду справу посадовців через збитки на понад 2,5 млн грн під час будівництва мосту на Буковині
18:07
Оновлено
Площа Ринок, 17
"Звичайна робоча ситуація": у ЛОР прокоментували скандал з виселенням Товариства польської культури з будівлі на площі Ринок
17:56
благодійний забіг "Run for Veteran" у Брюсселі
Ветеран бригади "Хижак" зі Львівщини подолав 5 км на протезах у Брюсселі
17:30
У Хмельницькому водійка збила двох жінок і дитину у дворі багатоповерхівки
У Хмельницькому водійка збила двох жінок і дитину у дворі багатоповерхівки
17:12
фіктивне подружжя
"Шлюб через добре серце" з 63-річною жінкою та цивільна дружина поруч: прикордонники викрили псевдоподружжя
16:33
Наталія Дзісяк
У Львові провели рідкісну трансплантацію з 50% сумісністю: донька врятувала маму
16:00
забруднення
У Львові судитимуть ексзаступника директора ЛКП "Збиранка" через шкоду довкіллю на 2,1 млн грн
15:30
регбі
Жіноча збірна України з регбі-7 виграла перший тур чемпіонату Європи в Хорватії
14:57
Поліцейські розслідують обставини смерті дворічного хлопчика на Львівщині
На Львівщині судитимуть посадовицю, яку підозрюють у службовій недбалості через смерть 2-річної дитини
14:31
Людмила Калабуха
Львівська письменниця Людмила Калабуха  презентувала українську бізнес-літературу на фестивалі в Мілані
13:16
ОК "Захід" заперечило вибух на Рівненському полігоні через помилку інструктора: поранений військовий отримав травми на Сході
11:03
Рятувальник з Хмельниччини став чемпіоном світу з гирьового спорту
Рятувальник з Хмельниччини став чемпіоном світу з гирьового спорту
10:23
"За один протиповітряний бій вдалося знищити 12 повітряних цілей", – офіцер ПК "Захід" про роботу на Skynex
"За один протиповітряний бій вдалося знищити 12 повітряних цілей": офіцер ПК "Захід" про роботу на Skynex
09:34
Оновлено
Прощання з Героями
На Львівщині 8 червня попрощаються зі сімома полеглими військовими
09:04
Бійці 128 бригади показали, як знищують окупантів у бліндажах і лісосмугах
Жодне укриття не рятує: бійці 128-ї бригади показали, як знищують окупантів у бліндажах і лісосмугах
08:33
У християн східного обряду розпочався Петрів піст
У християн східного обряду розпочався Петрів піст: особливості періоду і скільки триватиме
Більше новин