На Тернопільщині під час ремонту церкви знайшли капсулу часу. Фото
У селі Бишки на Тернопільщині під час ремонту церкви Воскресіння Христового виявили записку про посвячення першого каменя під будову храму у 1937 році
Про це повідомили на сторінці Козівського форуму, передає "Еспресо.Захід".
Текст документу в "капсулі часу" добре зберігся
За словами пароха храму о. Михайла Квасниці, хоч скляна банка була пошкоджена, а папір - практично мокрий, проте збережений у ній документ вдалося розгорнути без великих пошкоджень, текст гарно зберігся.
"9 травня 1937 року було заложено основи під будову храму, а посвячення "угольного" каменя здійснили оо. Степан Городецький з Урмані, Ілля Залуцький, який у 1917-21 рр. був парохом у Бишках, Петро Пастух з Куропатників. На час закладення цієї "капсули" священником у Бишках був Микола Косович (роки життя 1901-1941), який вже через декілька років став жертвою репресій більшовиків...", - йдеться у повідомленні.
Фото: Forum Kozovianum - Козівський Форум / facebook
Про що йдеться у записці
У записці йдеться, що будову храму провадив відомий архітектор Євген Нагірний, будівничим був Омелян Косович, солтисом села на той час був Гринько Безкоровайний, а церковний комітет очолював Іван Федечко.
"Далі йде перелік усіх членів комітетут будови церкви, звичайно, що це були шановані люди, про яких має пам'ятати село. Завдяки цій знахідці, хтось знайде там, мабуть, і своїх родичів...", - додали на сторінці форуму.
Фото: Forum Kozovianum - Козівський Форум / facebook
Археологічні знахідки в Україні
У Державному історико-культурному заповіднику "Межибіж" на Хмельниччині вперше за пів століття почали проводити розкопки під північним муром фортеці. Там знайшли стародавні артефакти, зокрема, парфюмерну скляночку, кераміку, кістки і залізне кріплення.
У Тернопільській області в ході планових археологічних обстежень трипільських поселень поблизу сіл Залісся та Ланівці виявили фрагменти кераміки, кремֽ’яні знаряддя праці та глиняні фігурки. А в Рівному археологи розкопали поховання IV-V століть.
Також на Рівненщині знайшли писанку, якій майже тисяча років. Крім того, першу на Закарпатті печерну стоянку людей кам'яної доби взяли під особливу охорону.
- Актуальне
- Важливе