На Рівненщині уперше за майже три роки зафіксували факультативний міаз: що це за захворювання
На Рівненщині вперше за два роки та сім місяців зафіксували випадок факультативного міазу, тобто паразитування личинок мух у тілі людини
Про це пише Суспільне, передає "Еспресо.Захід".
За словами ентомологині обласного центру контролю та профілактики хвороб Руслани Драб, факультативний міаз у пацієнта виявили випадково. Чоловік потрапив до медзакладу в Рівному через інше захворювання. Однак він відчував головний біль і шум у вухах. Його направили до отоларингологів, які виявили невідоме супутнє тіло у правому вусі.
Що таке факультативний міаз
Після його видалення та ідентифікації в паразитологічній лабораторії центру з'ясували, що це був факультативний міаз - паразитування личинок, які відклала муха. На Рівненщині такий випадок зафіксували вперше за два роки і сім місяців.
"У цьому випадку - це була звичайна кімнатна муха. Так сталося, що людина перебуває довгий час на відкритому повітрі. Там поруч є речі, де мухам добре розвиватися. Можливо, він заснув і муха випадково відклала яйця. Це непоодиноке і неприємне явище", - розповіла ентомологиня.
Вона також зазначила, що при високій температурі повітря личинки комахи можуть вилупитися із яйця за одну добу. При нижчій температурі цикл розвитку кімнатної мухи - до двох тижнів. Людині особливої шкоди це не завдає. Після видалення личинок рана санується, тобто йде знезараження і наступає одужання.
Наразі пацієнт в задовільному стані. Він лікує інші патології, які не пов'язані з факультативним міазом.
Улюблене місце проживання мух
Ентомологиня повідомила, що улюблене місце проживання мух - це будь-яке сховище органічних речовин, особливо тих, які починають псуватися - це сміттєзбірники та компостні ями.
"Муха може відкласти яйця, якщо, наприклад, є рана на поверхні тіла і людина не дотримується правил гігієни. Особливо таке може бути зараз у людей, які захищають нашу державу, тому що це кров, органічні речовини й відсутність частої можливості прийняти душ", - наголосила вона.
Також Руслана Драб пояснила, що яйця можуть відкладати сирні мухи, малі кімнатні та оводи:
"З оводами гірше, тому що вони зазвичай спричиняють недоброякісні міази - їхні личинки паразитують під шкірою. Але серед людей такі випадки трапляється рідко. Зазвичай потерпає велика рогата худоба, тому що вона знаходиться на пасовищі".
Профілактика
Ентомологиня пояснила, що якщо людина перебуває у місцях, де багато мух, слід захистити житло від проникнення комах в середину. Для цього потрібно: встановити москітні сітки, придбати липкі стрічки від мух, заховати продукти від доступу комах, облаштувати смітник на асфальтованому майданчику, не складати біля житла органічні відходи.
- Раніше повідомлялося, що на Волині вперше за майже 20 років зафіксували випадок бруцельозу. Занедужав 60-річний житель Луцька.
- Актуальне
- Важливе