Гроші взяли, а котеджне містечко не збудували: на Рівненщині викрили будівельну аферу на 12,5 млн грн
Правоохоронці викрили трьох чоловіків на будівельній афері. Попередня сума збитків становить понад 12 мільйонів гривень
Про це повідомили у Рівненській обласній прокуратурі, передає "Еспресо.Захід".
Деталі схеми
За даними слідства, у 2016-2017 роках чоловік, якому раніше вже оголошувалася підозра за аналогічні злочини, організував схему заволодіння коштами громадян під виглядом інвестування їх в будівництво котеджів, до якої залучив голів підконтрольного йому будівельного кооперативу.
"Зловмисники укладали з громадянами договори пайової участі в будівництві та договори підряду на проведення внутрішніх опоряджувальних робіт будинків у котеджному містечку в с. Городок, Рівненського району і одержували від пайовиків особисто або на банківські рахунки кооперативу кошти у вигляді пайових внесків. Проте, отримавши гроші, зловмисники не вклали їх у будівництво нерухомості, натомість частиною коштів заволоділи, а іншу частину розтратили", - йдеться у повідомленні.
Підозрювані ошукали 27 вкладників на понад 12 млн грн
Правоохоронці встановили 27 ошуканих вкладників, які втратили гроші і не отримали обіцяної нерухомості. Попередня сума збитків становить понад 12 млн грн.
Трьом жителям міста Хмельницького повідомлено про підозру у заволодінні та розтраті грошових коштів в особливо великих розмірах при будівництві житлових будинків, а також набуття та легалізацію доходів, одержаних злочинним шляхом та у великих розмірах. Один з підозрюваних наразі перебуває у слідчому ізоляторі за вчинення іншого злочину, ще двом фігурантам обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення понад 3 млн грн застави кожному.
У поліції області уточнили, що підозрювані заволоділи коштами громадян на суму 12,5 мільйонів гривень.
Застереження: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Як шахраї виманюють гроші в українців
Жертвою аферистів нещодавно також стала жінка з Тернополя. Дівчина знайшла на OLX оголошення про продаж цуценят популярної породи, але продавці виявились шахраями.
На Рівненщині ще два мешканці потрапили на гачок до шахраїв. Так потерпілі втратили понад 140 тисяч гривень, перерахувавши гроші зловмисникам.
Крім цього на Рівненщині на гачок "працівника служби безпеки" банку потрапив 44-річний житель обласного центру. Аферист зателефонував чоловіку на мобільний телефон та назвавши його дані та останні чотири цифри банківської карти, запевнив, що шахраї намагаються зняти кошти з його рахунку. Тож, аби врятувати заощадження, псевдобанкір наполягав продиктувати код, який надійде йому на телефон. Рівнянин так і зробив, а в результаті з його рахунків зникло 103 тисячі гривень.
- Актуальне
- Важливе