Випускник Голинського ліцею, що на Прикарпатті, отримав перші 200 балів на НМТ з математики
Роман Ляхович є багаторазовим призером обласних олімпіад з математики
Про це повідомив міський голова Калуша Андрій Найда, передає "Еспресо.Захід".
Випускник Голинського ліцею здобув перші 200 балів на НМТ з математики
Роман Ляхович, випускник Голинського ліцею, здобув неймовірний результат – 200 балів на національному мультипредметному тестуванні з математики.
"Це високе досягнення підкреслює не лише його глибокі знання та ґрунтовну підготовку, а й наполегливу працьовитість, цілеспрямованість і талант. Також надзвичайно важлива підтримка батьків та наставників", – зазначив Андрій Найда.
Хлопець є багаторазовим призером обласних олімпіад з математики. Роман Ляхович не лише відмінно володіє математикою, але й є активним спортсменом-волейболістом. Граючи у складі команди, він здобував перемоги у міських волейбольних турнірах.
Минулого року хлопець був визнаний "ліцеїстом року", а зараз планує пов'язати своє життя з комп'ютерною інженерією.
Як переводять тестові бали у кінцеву 200-бальну рейтингову оцінку?
Для визначення результатів тестування використовуватимуться показники кожного блоку, які будуть переведені у шкалу від 100 до 200 балів. Ця рейтингова оцінка базується на таблицях перетворення тестових результатів з усіх предметів.
Читайте також: НМТ-2024: дати проведення, коли результати та як порахувати бали
Для отримання оцінки від 100 до 200 балів необхідно набрати щонайменше 15% правильних відповідей на завдання кожного предмета. Зокрема, учасник повинен набрати мінімум 7 балів з української мови, української літератури біології та географії, 5 балів з математики, фізики та іноземної мови, 6 балів з хімії та 8 балів з історії України. Цей мінімальний "поріг" має бути пройдено для того, щоб мультипредметний тест вважався складеним.
Кожний предмет НМТ матиме ваговий коефіцієнт, що залежить від обраної абітурієнтом спеціальності. Для інженерних напрямів більшу вагу матиме результат з математики або, наприклад, фізики, тоді як для гуманітарних – оцінка з української мови чи історії України. Коефіцієнти можна знайти в додатку 7 до Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2024 році, як зазначають на веб-порталі Освіта.UA.
Це дозволяє вступникам ефективніше планувати стратегію виконання завдань, оскільки коефіцієнти допомагають зрозуміти, який блок є найбільш важливим для вступу на обрану спеціальність.
В особистому кабінеті у вкладці "Результати" абітурієнт зможе згенерувати Інформаційну картку учасника НМТ, що буде необхідна для вступу у виші.
- Актуальне
- Важливе