Прикарпатка хотіла купити криптовалюту і віддала шахраям майже пів мільйона гривень
Жителька Коломиї хотіла заробити в мережі, однак втрапила у пастку аферистів. Для викупу криптовалюти на рахунок незнайомців жінка перерахувала кількома платежами майже 461 тисячу гривень
Про це повідомили у поліції Івано-Франківської області, передає "Еспресо.Захід".
"Шахраї під час війни виманюють в українців гроші у новій афері, пропонуючи легкий заробіток в інтернеті. Пройдисвіти використовують різні стратегії як наприклад, фінансова піраміда, донати тощо. Потенційні інвестори вкладають кошти, однак, як правило, шахраї вводять в оману та видурюють у них значні суми", - йдеться у повідомленні.
Зокрема, у таку аферу потрапила мешканка Коломиї. Зі слів жінки, вона знайшла в інтернеті оголошення про купівлю криптовалюти. Перейшовши за фішинговим посиланням, потерпіла ввела особисті дані. Опісля їй зателефонував нібито брокер та запропонував завантаживши додаток для проведення операцій.
"У подальшому, для викупу криптовалюти на рахунок незнайомців жінка перерахувала кількома платежами майже 461 тисячу гривень. І як результат, шахраї заблокували її в мережі", - зазначили у поліції.
Поліція застерігає:
- зазвичай зловмисники в мережі нав’язливо пропонують збільшити ваші заощадження в декілька разів, крім цього, шахраї можуть видавати себе за представника реальної інвестиційної компанії;
- варто пам'ятати, що не існує гарантованих інвестицій або методу, який допоможе заробити велику суму грошей швидко і без зусиль;
- у разі отримання подібної пропозиції слід знайти більше інформації про неї та компанію, з якою вона пов'язана;
- якщо інвестиція та компанія виявляться реальними, ви повинні підтвердити особистість людини, яка пропонує вам угоду.
Що робити, якщо ви стали жертвою інтернет-шахраїв
- необхідно звернутись до найближчого відділу поліції або зателефонувати 102.
- Зберіть інформацію, що підтверджує факти вчинення щодо вас шахрайських дій: чеки про оплату, квитанції з банку про проведення грошових операцій, роздруківки оголошень, посилання на сайт тощо.
Застереження: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
- До слова, нещодавно також повідомлялося, що шахрай, який зателефонував і представився працівником банку, видурив у жительки Івано-Франківська 30 тисяч гривень.
- Актуальне
- Важливе