
На Прикарпатті прокуратура через суд вимагає зберегти фабрику тютюну ХІХ століття
На Івано-Франківщині взяли під свій контроль забезпечення збереження понад 15 корпусів фабрики тютюну ХІХ століття, виконаних у стилі палаців епохи Відродження
Про це повідомила Івано-Франківська обласна прокуратура, інформує Еспресо.Захід
На Прикарпатті прокурори у судовому порядку вимагають забезпечити збереження понад 15 корпусів фабрики тютюну ХІХ століття, виконаних у стилі палаців епохи Відродження. Мова про дві позовних заяви про зобов’язання одного із приватних акціонерних товариств укласти з районною державною адміністрацією охоронні договори на об’єкти культурної спадщини місцевого значення - "Адмінбудинок тютюно-ферментаційного заводу" та "Виробничі будинки тютюно-ферментаційного заводу", розташовані у селищі Заболотів. Ці заяви до суду пред’явила Коломийська окружна прокуратура.
Як розповіли в Івано-Франківській обласній прокуратурі, пам’ятка промислової архітектури у 1991 році перейшла у приватну власність на підставі наказу Фонду державного майна. Однак власник майна, порушивши Закон України "Про охорону культурної спадщини", не уклав охоронних договорів для її належного утримання, відновлення та збереження. Івано-Франківський окружний адміністративний суд відкрив провадження у справах за позовами прокуратури.
В інформації також зазначено, що тютюново-сушильна фабрика у селищі Заболотів відкрилася у другій половині ХІХ ст. Понад 15 корпусів фабрики тютюну були виконані у стилі палаців епохи Відродження. Тютюн тут ферментували особливим методом, що значно зменшував шкоду від паління. Крім місцевої сировини, підприємство переробляло імпортний тютюн, що надходив з країн Латинської Америки — Куби, Пуерто-Рико, Бразилії. На території знаходилися їдальня, котельня, адміністративне приміщення, клуб, будинок для приїжджих, численні гаражі, механічні та столярні цехи, ферментаційні камери – основа заводу, бо саме тут і перероблявся тютюн. Діяв сигарний цех, де крутили сигари, але за радянської влади їх виробництво припинили. Утім завод продовжував вирощення та обробку тютюну і постачав його на всі підприємства України, які випускали цигарки. На той час це був один із п’яти заводів в Україні. Згодом ферментаційно-тютюновий завод перестав функціонувати.
- На Прикарпатті прокуратура вимагає повернути державі понад 13 гектарів цінних земель
- Актуальне
- Важливе


