Калуш відзначає 587-му річницю з часу першої писемної згадки
Калуш сьогодні, 26 травня, відзначає 587-му річницю з часу першої писемної згадки про місто, що була знайдена у дванадцятитомнику Галицьких гродських книг
Про це повідомляє голова Івано-Франківської обласної військової адміністрації Світлана Онищук, передає "Еспресо.Захід".
За її словами, від початку повномасштабної війни у Калуші активно допомагають війську, підтримують родини захисників та людей з-поміж ВПО.
"Місто – одне із перших почало приймати внутрішньо переміщених людей, тут особливою увагою огорнули тих, хто не міг самотужки про себе подбати. Одночасно Калуш відчинив свої двері і для релокованого бізнесу. Сьогодні особлива подяка захисникам-калушанам, які на передових позиціях боронять рідну землю та захищають нас", – додала Онищук.
Довідково про Калуш
Відзначають, що одна з головних переваг міста є його вигідне географічне розташування та промисловий потенціал. Транспортна мережа поєднує місто з Центральною Європою та Заходом через залізницю та автомобільні дороги. Мережа автомобільних доріг сполучає Калуш з іншими містами, такими як Львів (100 км), Ужгород (28 км), Київ (560 км). Ці та інші міста сполучені з Калушем також залізницею.
За характером рельєфу територія міста складається з рівнинної частини і гори Височанка (відповідно називається і район), названої на честь героя-опришка Семена Височана.
Схоже, що поселення на території властивого Калуша існувало вже в часи галицької Русі, але в одиничних уцілілих писемних документах з того часу не згадується, хоча картографи й фіксують його на мапах Галицько-Волинського князівства XII—XIII століть. Важливим фактором заселення краю були поклади солей, відомі на Калущині ще в 1367 році.
- До слова, 7 травня Івано-Франківськ відзначив 362 річницю з дня отримання Магдебурзького права. У різних локаціях міста протягом дня відбувалися заходи, насамперед громада насамперед вшанувала полеглих за Україну.
- Актуальне
- Важливе