За участі правоохоронця, військового і сина судді: на Львівщині шахраї "наживалися" на охочих виїхати за кордон
Правоохоронці у Львівській області викрили злочинну групу, яку організували двоє місцевих мешканців і залучили до справи правоохоронця, військовослужбовця та сина судді з сусідньої області. Вони обікрали чоловіків, які хотіли незаконно перетнути кордон
Про це повідомили у Державному бюро розслідувань, передає "Еспресо.Захід".
За даними слідства, наприкінці грудня до чоловіків звернулися двоє охочих потрапити до Європи. Зловмисники пообіцяли "клієнтам" внести їх, як волонтерів, до системи "Шлях", завдяки чому вони зможуть законно перетнути кордон. Вартість "послуги" - 15 тис. доларів.
Деталі шахрайської схеми
"Насправді зловмисники підробили ці документи. Також, знаючи що "клієнти" планують перевезти через кордон великі суми готівки, вони вирішили нажитись на них ще раз. 28 березня під час зустрічі у Львові чоловікам дали підроблені довідки про нібито включення їх до системи "Шлях" і наказали сідати в машину, яка довезе їх до кордону. Водій, який не був обізнаний зі злочинними планами, мав довезти чоловіків до визначеного місця в одному з сіл Яворівського району. Там їх вже чекали інші спільники, перевдягнуті у форму працівників територіального центру комплектування та соціальної підтримки", - йдеться у повідомленні.
Фото: ДБР
Коли документи чоловіків перевірили, то повідомили їх, що довідки підроблені. Однак зловмисники після цього пригрозили, що викличуть слідчо-оперативну групу, яка доставить їх до військкомату, звідки відправлять у зону бойових дій.
"Фальшиві "працівники ТЦК" повідомили, що чоловіки зможуть уникнути проблем із законом, якщо заплатять 20 тис. доларів. Після отримання цих грошей фігурантів затримали правоохоронці", - зазначили в ДБР.
Що інкримінують зловмисникам
Фото: ДБР
П'ятьом особам оголосили підозру в організації вимагання, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, в умовах воєнного стану (ч. 3 ст. 27 – ч. 4 ст. 189 КК України). Двом організаторам також інкримінують шахрайство (ч. 5 ст. 190 КК України). Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років.
Крім того, суд обрав запобіжні заходи усім фігурантам – тримання під вартою з можливістю внесення застави. Розмір застави для двох організаторів суд визначив у сумі 1,5 і 1,3 млн грн, для решти фігурантів – близько 500 тис. грн.
Застереження: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
- Нещодавно Служба безпеки України затримала старшого державного інспектора Волинської митниці Держмитслужби, який систематично вимагав та отримував хабарі від підприємців, які ввозили товари на територію України. Таким чином він щомісячно "заробляв" 200 тис. грн.
- Актуальне
- Важливе