У облраді розповіли, скільки ще релігійних організацій УПЦ МП зареєстровані на Львівщині: перелік
За два роки у Львівській області змінили приналежність або були ліквідовані 43 релігійні громади УПЦ МП
Про це повідомили на сторінці Львівської обласної ради, після засідання депутатів.
За даними департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації, зареєстровані релігійні організації (об’єднання) Української православної церкви МП на Львівщині діють у селах Присліп та Явора Турківської громади, селі Бистриця Дрогобицької громади, селі Віднів Куликівської громади, селі Старява Мостиської громади, у містах Жидачеві, Червонограді, Соснівці, Радехові, Стрию та Львові.
"Інформую, що на території Львівської області залишилося всього 11 релігійних громад, що у порівнянні з іншими областями є найменшим показником.З прийняттям закону, який вступить у дію 23 вересня, сподіваємось, що релігійні громади перейдуть або у підпорядкування ПЦУ або їх буде ліквідовано через 9 місяців у судовому порядку", – зазначила директорка департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації Ірина Гаврилюк.
Довідково
Приналежність у 2022 році змінили 13 громад Української православної церкви МП, у 2023 році – 10, у 2024 році – 1 громада. Загалом, за два роки – 24 громади.
Ліквідовано 19 громад: у 2023 році – 1 громада, у 2024 році – 18 громад. За два роки приналежність змінили або були ліквідовані 43 громади Української православної церкви (московський патріархат).
Зеленський підписав закон про заборону Російської православної церкви
Шлях до заборони в Україні УПЦ МП
Проукраїнські політичні сили та громадські рухи виступали з вимогою зупинити функціонування УПЦ МП ще з перших років Незалежності. Але тільки після повномасштабного російського вторгнення, коли правоохоронці почали масово документувати факти сприяння ворожій армії з боку структур та ієрархів церкви Московського патріархату, за це питання предметно взялася влада. 1 грудня 2022 року президент Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО щодо заборони діяльності в Україні релігійних організацій, пов'язаних із центрами впливу в Росії. Підготовка та розгляд відповідного урядового законопроєкту зайняли майже рік.
В жовтні 2023 року законопроєкт "Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій" (№8371), що забороняє УПЦ МП, проголосували в першому читанні.
У березні 2024 року комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував парламенту ухвалити в другому читанні та в цілому законопроєкт про заборону релігійних організацій, які пов'язані з Росією
2 травня Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики звернувся до апарату парламенту з вимогою пояснити відсутність на сайті ВР тексту законопроєкту про заборону московського патріархату. 3 травня в апараті ВРУ заявили, що кінцевий варіант порівняльної таблиці до законопроєкту про заборону Московського патріархату надали 1 травня Головному юридичному управлінню.
Народний депутат Микола Княжицький, коментуючи в ефірі Еспресо затягування голосування закону щодо заборони УПЦ МП, зазначав, що це пов'язано з лобізмом проросійських депутатів.
1 серпня комітет Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики заявив про кампанію з дискредитації законопроєкту №8371 про заборону релігійних організацій, пов'язаних з РФ.
10 серпня Зеленський анонсував "рішення, яке зміцнить нашу українську духовну незалежність". Народний депутат Володимир В'ятрович зазначив, що законопроєкт про заборону УПЦ (МП) планують проголосувати в серпні. А нардеп Микола Княжицький 16 серпня повідомив, що законопроєкт №8371, який забороняє діяльність УПЦ (МП), розглянуть на найближчому пленарному засіданні Ради.
17 серпня Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) підтримала законодавчу ініціативу щодо заборони діяльності релігійних організацій, повʼязаних з Росією.
- Актуальне
- Важливе