На Верецькому перевалі вшанували полеглих січовиків Карпатської України
17 березня, на Верецькому перевалі вшанували січовиків Карпатської України. Декілька сотень - полонених угорськими підрозділами січовиків Карпатської України розстріляли у 1939 році
Про це йдеться на сторінці Львівської обласної ради.
На загальнонаціональному місці пам’яті поховано 22 останки січовиків. За різними даними, після окупації Закарпаття було полонено та потім розстріляно близько 600 осіб, – розповів голова комісії з питань культури, інформаційної політики та промоції Львівської обласної ради Святослав Шеремета.
"Цей рік є особливим. У 2024 році ми відзначаємо 85-ті роковини проголошення Карпатської України, а сьогодні, 17 березня, ми відзначаємо 150-річчя від дня народження Августина Волошина – президента Карпатської України, видатного Українця, який є у пантеоні слави справжніх борців за волю і незалежність України.
Як і тоді, так і зараз – кращі сини кладуть голови за свою державу. Маємо пам’ятати наших Героїв і вшановувати їх подвиг", – зазначив Святослав Шеремета.
Фото: .facebook.com/lvoblrada
Довідково
9 листопада 1938 року в Хусті засновано "Організацію народної оборони Карпатська Січ". У лютому 1939-го чисельність Карпатської Січі сягала близько 15 тис. осіб.
15 березня 1939 року в умовах остаточного розпаду Чехо-Словаччини та збройної агресії з боку Угорщини, Сойм Карпатської України проголосив незалежність краю. Президентом було обрано Августина Волошина.
Впродовж березня сили оборони Карпатської України провели близько 20 боїв з угорськими військовими підрозділами, які поступово захоплювали землі Закарпаття. У боях загинуло близько 1,5 тисячі українців.
18 березня 1939 року угорські війська повністю зайняли територію Карпатської України. Окупаційна влада запровадила воєнний стан і розпочала репресії проти січовиків, інтелігенції, державних і партійних діячів Карпатської України, духовенства.
Арештованих українців утримували у в’язницях і таборах. Навесні 1939-го їх окремими групами розстріляли на Верецькому, Яблунецькому та Ужоцькому перевалах.
- Актуальне
- Важливе