На Львівщині у дитини діагностували правець
На Львівщині зареєстровано випадок правця у 11-річної дитини. Наразі вона перебуває у відділенні інтенсивної терапії
Про це повідомляють у Міністерстві охорони здоров'я України.
Мама дитини звернулася до лікарів після появи симптомів, характерних для правця: важкість при відкриванні рота, біль у м’язах спини та гіпертонус всіх м’язів.
Медики наголошують – єдиний надійний спосіб захисту від правця – вакцинація.
Щеплення проводять у 2, 4, 6 та 18 місяців. Вакцинація безоплатна і доступна у пунктах щеплень у лікарнях. Ревакцинацію здійснюють у 6 та 16 років, а для дорослих — кожні 10 років з 26 років.
За підсумками 2023 року, рівень вакцинації проти дифтерії та правця серед українців на 37% нижчий, ніж у країнах ЄС.
Правець не передається від людини до людини — лише через травми, коли у рану потрапляють спори збудника. Діагноз правця ставиться на основі клінічних ознак і не потребує лабораторного підтвердження.
Перші симптоми правця можуть з’явитися протягом 3–21 дня після інфікування: м’язові спазми, складнощі при ковтанні, головний біль, лихоманка та надмірне потовиділення. У разі підозри на інфікування або появи симптомів негайно зверніться до лікаря. Лікування має початися якомога швидше
Правець вражає нервову систему, спричиняючи сильні судоми, біль у кістках та порушення ковтання. Інфікуватися можна через бруд у рані або поріз, травмування гострими предметами чи уламками деревини. Ризик смерті від правця високий — від 10% до 70%, залежно від лікування, віку та стану здоров’я. Якщо людина має попередні щеплення, шанси на одужання вищі.
Перше щеплення проти дифтерії, правця та кашлюка проводять вакциною АКДП — полівалентною вакциною, яка включає дифтерійний та правцевий анатоксини для профілактики дифтерії та правця, а також кашлюковий компонент для профілактики кашлюку.
- Актуальне
- Важливе