Майже $1,5 млрд надходжень, вдвічі менше гуманітарки і один судовий вирок: про що звітували львівські митники за 9 місяців роботи
Керівництво Львівської митниці, яке контролює 6 автомобільних і 2 залізничних пункти пропуску прозвітувало за 9 місяців роботи у 2024-му році. За цей час, кажуть, вдалось залучити до бюджету 58 млрд грн, та стягнути штрафів на понад 20 млн грн
Про контрабанду на митниці, боротьбу з нею, гуманітарну допомогу, та корупцію на Львівській митниці, керівництво розповіло на пресконференції в одному з найбільших пунктів пропуску "Краківець-Корчова".
За словами митників, за 9 місяців цього року львівська митниця пропустила 10 млн тонн вантажів.
У 2024 році кількість гумдопомоги зменшилась у два рази
Через Львівську митницю в Україну надходить велика частка гуманітарної допомоги, серед якої зараз найбільше становить пальне, розповів заступник керівника львівської митниці Іван Керизвас.
"Цьогоріч її стало менше. Основні країни, які нині найбільше допомагають – це Польща, Німеччина, Нідерланди, Франція та США. За весь цей час понад 40 відсотків гуманітарної допомоги Україна отримала саме від них. Автомобілі становлять 21% від цієї допомоги", – розповів Керизвас.
За його словами, в порівнянні із минулим роком кількість гуманітарної допомоги, отриманої Україною зменшився вдвічі – якщо в 2023-му кордон на території Львівської митниці перетнуло 139 тис. тонн гумдопомоги, то в 2024-му – 76 тис. тонн.
"Основна гуманітарна допомога, яку отримала Україна – паливо, яке потрібно на фронті", – розповів Керизвас.
Про надходження до держбюджету
А от що збільшилося – то це надходження до держбюджету, хваляться митники. За їхніми словами, надходження зросли за рахунок підприємців, котрі перераховують ці кошти. За 9 місяці цього року Львівська митниця перерахувала в бюджет вже понад 58 млрн 450 млн. І це більше, ніж було минулоріч (47 млрд грн).
Щодо товарів, що перетинають західний кордон, то найбільше Україна експортувала олію, кабельні мережі, меблі та м'ясо. З імпорту переважали товари військового призначення.
Боротьба з контрабандою
За повідомленням львівських митників, впродовж 9 місяців їхні підрозділи зафіксували 1228 фактів порушень митних правил через них порушили 763 справи. Загальна вартість предметів, що їх хотіли незаконно перевезти через кордон, сягнула 186 млн грн. Якщо говорити конкретніше, то йдеться про вилучення 400 літрів алкогольних напоїв, електронних цигарок, 468 айфонів та інших смартфонів. Наркотиків виявили 30 кілограмів, у тому числі 6,5 тис. таблеток, зброю і боєприпаси.
Для Сил оборони, за словами заступника начальника Львівської митниці Віталія Хомутянського, передали конфіскованих товарів на суму 51 млн грн. Йдеться про 20 автомобілів, комп'ютерну техніку, товари військового призначення, цигарки, одяг і взуття.
Митники звітують про пів тисячі справ про порушення митних правил, направлених до суду. До слова, порушення митних правил – це адміністративне порушення. Але у разі ознак важчого, кримінального правопорушення – його розслідують правоохоронці.
Про корупцію на митниці
На Львівській митниці за підсумками 19 внутрішніх перевірок, проведених від початку 2024 року, покарали 38 людей, серед покараних п'ятьох працівників звільнили, сказав керівника Львівської митниці Андрій Кузнік. Серед покарань оголошено одну неповну службову відповідність, 14 доган і 18 зауважень.
Щодо декларування, то Львівська митниця скерувала до НАЗК дані про 13 осіб-порушників. Ще 8 цьогорічних перевірок виявили ознаки службового злочину – зловживання владою чи службовим становищем і недбале ставлення до своїх службових обов’язків.
Щодо реальних вироків, то Кузнік розповів про справу єдиної працівниці, яка отримала судовий вирок впродовж останнього року.
"Є перша інстанція щодо однієї інспекторки за півтора року, відколи я тут. Прийняли рішення про притягнення до кримінальної відповідальності. Але звільнили її ще раніше, до того, як подали справи до суду", – розповів керівник митниці.
Приблизно кожен десятий працівник митниці має інвалідність
Зараз на Львівській митниці працює 1255 осіб. З них, за попередньою інформацією, сотня працівників має інвалідність, зауважив Андрій Кузнік.
"У зв'язку з резонансом, ми досліджуємо інформацію про наявність інвалідностей у працівників митниці. Але додам, що нам не зобов'язані повідомляти, чи є у них інвалідність, чи ні. Направили службову записку по підрозділах, аби нам надали відповідну інформацію, чи є люди з встановленою інвалідністю. Тепер чекаємо відповіді, щоб зібрати ці дані", – сказав очільник Львівської митниці.
Він наголосив, що у повноваження митниці не входить перевіряти законність отримання інвалідності. Утім, за попередніми даними, близько 100 працівників на львівській митниці, станом на сьогодні, мають інвалідність.
- Актуальне
- Важливе