Еспресо. Захід
Оновлено

АРМА починає розпродувати масштабну партію контрабандної техніки, яку пропустили в Україну львівські митники

9 липня, 2024 вiвторок
13:19

АРМА через систему Прозорро продає ввезені контрабандою ноутбуки, планшети, мобільні телефони на 28,5 млн грн, яких митники в Угринові торік не побачили

Зміст

Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами на 9 липня запланувало три аукціони з продажу комп’ютерної техніки, мобільних телефонів та аксесуарів. Однак відбувся лише один з аукціонів. Уся ця техніка була вилучена в одному автомобілі Iveco, який при в’їзді в України оформили як порожній.

Найдорожчий лот із "порожнього" автомобіля – 16 503 512,16 грн. "Актив № 1 – мобільні телефони, навушні гарнітури безпровідні, годинник наручний, недоліки відсутні. Активи наявні у вантажному автомобілі, арештоване майно. Зазначений вантажний автомобіль, у вантажному відділенні якого міститься перелічене майно, перебуває на відповідальному зберіганні в складському приміщенні на території Львівської митниці Державної митної служби України за адресою: Львівська обл., м. Львів, вул. Городоцька, 369", – йдеться в описі.  Далі перелічені сотні одиниць мобільної техніки. Серед них телефони Apple iPhone 14 Pro, Хіаоmі, Poco Doogee та 3000 навушників Apple AirPods. 

Актив № 2 – планшетні персональні комп’ютери – виставили на аукціон за стартовою ціною 3 527 864,97 грн. До складу лота входять планшети Apple iPad, Samsung Galaxy, Xiaomi MI Pad, Redmi Pad, Doogee.

Актив № 3 – ноутбуки та моноблоки – продають за стартовою ціною 8 523 194,35 грн. Тут лот майже повністю складається з Apple MacBook різник моделей. Власне, це єдиний аукціон, який відбувся. Єдиним покупцем стало ТОВ "Сінглтон", яке запропонувало за цю техніку 8 608 427 грн. Це ТОВ зареєстроване у Києві, його основний КВЕД – діяльність посередників у торгівлі товарами широкого асортименту.

Що відомо про цю партію контрабанди з Угринова

Відповідно до ухвали Личаківського райсуду Львова, досудове розслідування встановило, що 22 квітня 2023 року близько 17:00 державний інспектор ВМО №3 МП "Угринів"  Львівської митниці, діючи за попередньою змовою з групою осіб із начальником цього ж ВМО та головним державним інспектором оперативного відділу УБК та ПМП Львівської митниці, перебуваючи на території МП "Угринів" Львівської митниці внесли до АСМО "Інспектор" відомості про те, що вантажний автомобіль "Івеко" був порожнім. 

А за пів години, орієнтовно о 17:30, на автодорозі Т-14-08 у напрямку Червонограда цей  автомобіль зупинили працівники управління Служби безпеки України у Львівській області.

"Під час проведення переогляду в тимчасовій зоні митного контролю вищевказаного т/з у вантажному відсіку було виявлено товар побутова техніка (мобільні телефони, ноутбуки, планшет тощо, торгових марок APPLE, REDMI, Google, ХІАОМІ та інших), – йдеться в ухвалі про накладення арешту на майно. – Після цього, за результатами вищеописаної перевірки та переогляду 23.04.2023 щодо водія ОСОБА_9 складено протокол про порушення митних правил № 0444/20900/23 за ч. 1 ст. 482 МК України, а транспортний засіб марки Iveco Daily 70C17, з опечатаним всередині такого вищеописаними товарами відповідно до ст. 482 МК України поміщено на територію управління боротьби з контрабандою та порушенням митних правил Львівської митниці, що за адресою: м. Львів, вул. Городоцька, 369".

айфони

Фото: Львівська митниця

В ухвалі Вищого антикорупційного суду про передачу цього майна в управління АРМА вказано, що відповідно до висновків експертів Львівського НДЕКЦ МВС України загальна вартість товарів, які були переміщені  на митну територію України поза митним контролем, становить 66 401 920,97 грн. 

"Окрім цього, відповідно до розрахунку митних платежів, які підлягали б сплаті при ввезенні на митну територію України станом на 22.04.2023 в режимі "імпорт" вищевказаних товарів (комерційного вантажу), який був підготовлений Львівською митницею, загальна сума митних платежів, які підлягали б сплаті за вказаних умов, становить 15 510 800,19 грн (сума ввізного мита - 1 858 680,00 грн, сума ПДВ - 13 652 120,19 грн)", – йдеться в ухвалі ВАКС. 

При цьому за рішенням ВАКС АРМА передали не лише вилучену техніку, а й вилучену вантажівку Iveco, у якій її ввезли. 

Як покарали митників, які пропустили партію контрабанди

25 квітня минулого року, через три дні після виявлення партії техніки у вантажівці, яку оформили як порожню, Львівська митниця повідомила, що двох посадових осіб митного поста "Угринів" звільнили з лав Держмитслужби, щодо третьої порушено дисциплінарне провадження з відстороненням від виконання посадових обовʼязків на час його здійснення.

У Львівській митниці уточнили, що в результаті переогляду вантажівки, у якому брав участь також підрозділ внутрішньої безпеки Держмитслужби, виявили  5741 одиницю техніки.

Кримінальне провадження у цій справі було відкрите за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання владою, або службовим становищем, яке спричинило тяжкі наслідки). Однак інформацію про вироки посадовцям митного посту "Угринів", які оформляли цю автівку, у Єдиному реєстрі судових рішень знайти поки не вдалося. 

Теги:
Читайте також:
Львів
+24.1°C
  • Львів
  • Київ
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, вiвторок
9 червня
17:50
погода літо
На Львівщині 10 червня очікуються короткочасні дощі, грози та місцями град
17:29
Оновлено
У Львові на вулиці Стрийській стартував ремонт: змінено рух тролейбусів
17:15
На Закарпатті власник СТО продавав гуманітарні авто
На Закарпатті власник СТО продавав гуманітарні авто і влаштував перегони з поліцією
16:42
косметика
Косметика з Кореї та таблетки з наркотиками: митники зупинили дві спроби контрабанди
16:15
На території колишнього села Гута Пеняцька на Львівщині розпочали пошукові роботи
На території колишнього села Гута Пеняцька на Львівщині розпочали пошукові роботи для виявлення жертв трагедії 1944 року
15:42
Сергій Сенюра, Олександр Мураховський та Роман Рубан
Українська команда у складі львів'янина і 2 буковинців виборола бронзу на Кубку Європи з ульотного спорту 
14:47
чоловік вчинив самоспалення
На Стрийщині 51-річний чоловік вчинив самоспалення після конфлікту з родичкою
14:24
регбі-5
Львів приймає фінал Всеукраїнських шкільних ліг з регбі-5
14:00
Тарас Матвіїв
На Львівщині невідомі осквернили могилу Героя України Тараса Матвіїва
13:25
Kordon Race
Понад 30 унікальних перешкод та трейловий забіг на 16 км: 13 червня відбудеться благодійний Kordon Race
12:54
ампфутбол
У Львові відбудеться третій раунд Суперліги чемпіонату України з ампфутболу
10:55
Через "Краківець" намагалися ввезти заборонені шприц-ручки та голки для шиття шкіри вартістю 5 млн грн
Через "Краківець" намагалися ввезти заборонені шприц-ручки та голки для шиття шкіри вартістю 5 млн грн
10:14
Владислав на псевдо Спартан
"Тоді ми вперше зрозуміли, що таке війна": історія командира екіпажу НРК 102-ї бригади
09:32
прощання з Героями
Львівщина 9 червня попрощається зі сімома захисниками
09:06
На Волині жінка створила поле з понад 200 сортів півоній на згадку про бабусю
На Волині жінка створила поле з понад 200 сортів півоній на згадку про бабусю
08:34
У Калуші на Прикарпатті повернули додому мобілізованого батька, який сам виховує доньку
07:30
Огляд
Найбільший європейський метеорит упав на Закарпатті 160 років тому. NASA попереджає: у п'ятницю буде ще один
2026, понедiлок
8 червня
18:19
будівництво мосту через річку Прут на Буковині
БЕБ скерувало до суду справу посадовців через збитки на понад 2,5 млн грн під час будівництва мосту на Буковині
18:07
Оновлено
Площа Ринок, 17
"Звичайна робоча ситуація": у ЛОР прокоментували скандал з виселенням Товариства польської культури з будівлі на площі Ринок
17:56
благодійний забіг "Run for Veteran" у Брюсселі
Ветеран бригади "Хижак" зі Львівщини подолав 5 км на протезах у Брюсселі
17:30
У Хмельницькому водійка збила двох жінок і дитину у дворі багатоповерхівки
У Хмельницькому водійка збила двох жінок і дитину у дворі багатоповерхівки
17:12
фіктивне подружжя
"Шлюб через добре серце" з 63-річною жінкою та цивільна дружина поруч: прикордонники викрили псевдоподружжя
16:33
Наталія Дзісяк
У Львові провели рідкісну трансплантацію з 50% сумісністю: донька врятувала маму
16:00
забруднення
У Львові судитимуть ексзаступника директора ЛКП "Збиранка" через шкоду довкіллю на 2,1 млн грн
15:30
регбі
Жіноча збірна України з регбі-7 виграла перший тур чемпіонату Європи в Хорватії
14:57
Поліцейські розслідують обставини смерті дворічного хлопчика на Львівщині
На Львівщині судитимуть посадовицю, яку підозрюють у службовій недбалості через смерть 2-річної дитини
14:31
Людмила Калабуха
Львівська письменниця Людмила Калабуха  презентувала українську бізнес-літературу на фестивалі в Мілані
13:16
ОК "Захід" заперечило вибух на Рівненському полігоні через помилку інструктора: поранений військовий отримав травми на Сході
11:03
Рятувальник з Хмельниччини став чемпіоном світу з гирьового спорту
Рятувальник з Хмельниччини став чемпіоном світу з гирьового спорту
10:23
"За один протиповітряний бій вдалося знищити 12 повітряних цілей", – офіцер ПК "Захід" про роботу на Skynex
"За один протиповітряний бій вдалося знищити 12 повітряних цілей": офіцер ПК "Захід" про роботу на Skynex
09:34
Оновлено
Прощання з Героями
На Львівщині 8 червня попрощаються зі сімома полеглими військовими
09:04
Бійці 128 бригади показали, як знищують окупантів у бліндажах і лісосмугах
Жодне укриття не рятує: бійці 128-ї бригади показали, як знищують окупантів у бліндажах і лісосмугах
08:33
У християн східного обряду розпочався Петрів піст
У християн східного обряду розпочався Петрів піст: особливості періоду і скільки триватиме
Більше новин