"Зараз, коли перебуваємо в умовах стресу, треба бути екологічним щодо себе та інших людей": у Львові проходить дводенний фестиваль "Довженко лікує"
Фестиваль запросили відвідати внутрішньо переміщених людей, але можна приходити й львів'янам, яких цікавить тема ментального здоров'я
Про це повідомляє "Еспресо.Захід".
Протягом 3-4 жовтня у Львові проходить фестиваль "Довженко лікує", присвячений темі ментального здоров'я. В його межах відбувається низка тренінгів, арттерапії. У фокусі лекторів: ментальне здоров'я, адаптація у стресових ситуаціях, робота з тривожністю, техніки відновлення.
"Наприклад, вчора у нас проходила глинотерапія, люди приходять і проговорюють різноманітні теми. Крім того, на завершення у нас сьогодні пройде концерт гурту "Пиріг і Батіг", які виконують поезію, популяризують українських літераторів. Буде гарний камерний концерт, тому ми запрошуємо ще всіх охочих на 19:00", - розповідає очільниця центру ім. О. Довженка Марта Іванишин.
Фестиваль запросили відвідати внутрішньо переміщених людей, але можна приходити й львів'янам, яких цікавить тема ментального здоров'я.
Мета тренінгів і майстеркласів у тому, щоб популяризувати роль ментального здоров'я серед людей, адже психологічне здоров'я настільки важливе, як і фізичне.
"Ми багато говоримо про сон, їжу, похід до лікаря. А ментальне здоров'я - це про групи емоційних потреб людини: виражати емоції, рефлексувати, турбуватися про себе. В межах фестивалю ми це і пропрацьовували", - пояснює клінічна психологиня, психотерапевтка Наталія Костюк.
Вона також додає, що учасникам особливо сподобалась нейрографіка, це поєднання малювання та нейропсихології. Принцип полягає у тому, що людина малює безперервними лініями, а працюючи з прямими кутами учасник проводить роботу з упередженнями, страхами, переконаннями, які можуть зупиняти від досягнення мрій та цілей.
Фото: Центр Довженка
Метод дуже схожий до "каракуль". Тобто якщо хочеш вивільнити свої емоції - малюєш каракулі. Тому малюючи безперервні лінії, ти вивільняєш свою напругу і можеш подивитися на проблему під іншим кутом зору."В основі ментального здоров'я є робота з групами емоційних потреб. Потреба бути в реальності, у здорових стосунках, потреба виражати емоції тощо. У психологів є поняття голоду. В нас є фізіологічний голод - коли ти хочеш попити води, хочеш їсти, а в психології є голод контакту, голод визнання, голод структури. Якщо людина не виражає своїх емоцій, не має якісного контакту, або не отримує достатньо визнання, вона починає поводити себе по-вимагацьки, токсично. Або стосовно себе, або щодо інших людей. Особливо зараз, коли ми перебуваємо в умовах стресу, треба дбати про своє ментальне здоров'я, щоб екологічним щодо себе та інших людей навколо. Тому що кожна людина має свою реакцію на стрес", - зазначила Наталія Костюк.
- Актуальне
- Важливе