Як офіцери безпеки працюватимуть у львівських школах і хто може до них звернутися
З початком нового навчально року у Львові в навчальних закладах запрацюють офіцери безпеки. Як вони дбатимуть про безпеку дітей - читайте в інтерв'ю
Про це в ефірі FM "Галичина" розповіла начальниця відділу служби освітньої безпеки управління патрульної поліції у Львівській області Наталія Терлецька, передає "Еспресо.Захід".
Проєкт про офіцерів в школах, про офіцерів служби освітньої безпеки, стартував в Україні ще в лютому цього року. Львів долучається тільки зараз. Чому місто так пізно долучається, скільки шкіл залучають до цього проєкту і чи є перспектива розширення?
Насправді з 2 вересня у Львові саме з патрульної поліції заступить 19 шкільних офіцерів служби освітньої безпеки. Відбір у нас відбувався саме з-поміж чинних працівників патрульної поліції. Кандидатів, котрі успішно пройшли співбесіду, направляли на проходження спеціалізації за напрямком служби освітньої безпеки в вищих навчальних закладах системи Міністерства внутрішніх справ. Крім цього, вони також проходили додаткові тренінги, заняття з метою набуття практичних навичок і вмінь, необхідних для якісного виконання поставлених функцій. Ми знаємо, що робота з дітьми є дуже відповідальною та потребує високої кваліфікації. Тому, окрім звичайного для них поліцейського спрямування, вони поглиблювали свої знання з вікової психології до медичної допомоги, медіації та інших напрямків, що стосуються роботи з дітьми та ефективної організації безпечного середовища.
Тобто можна сказати, що до того, ніж потрапити офіцером безпеки в школу, поліцейські проходили відбір, який мав визначити тільки тих, хто дійсно вміє працювати з дітьми, і ті, хто потрапляє до шкіл, буде на цьому напрямку продовжувати свою роботу?
Саме так. Основними умовами нашого відбору було вільне володіння і державною мовою, вища освіта, знання законодавства. Також звертали увагу на мотивацію, дисциплінованість таких поліцейських.
Які функції буде виконувати поліцейський в школі. Тобто, з якими питаннями до нього можуть звертатися учні, чи він має самостійно вирішувати великий обсяг того, що на нього покладається. Тобто, що він повинен робити?
Саме офіцери служби освітньої безпеки будуть співпрацювати з усіма учасниками освітнього процесу. Це не тільки діти, це також і педагогічний колектив, і батьки. І до основних функцій, яких буде належати, це правоохоронна, наставницька та просвітницька діяльність. Правоохоронна функція у нас передбачає реагування на події згідно з чинним законодавством, контроль внутрішньої та прилеглої до закладу освіти території, запобігання негативних явищ у шкільному середовищі.
Окрім того, вони також будуть наставниками, які заохочуватимуть дітей до активної життєвої позиції. Водночас інспектори служби освітньої безпеки мають також сприяти й національно-патріотичному вихованню молоді та мотивувати їх власним прикладом. До просвітницьких функцій також належать тренінгові заняття, інтерактивні уроки саме на тему відповідальність підлітків за правопорушення, за протидію булінгу в освітньому середовищі, це і домашнє насильство над дітьми. І, відповідно, також будуть проводитись зустрічі з батьківською спільнотою та участь у педагогічних радах.
Коли ви розповідали про функції шкільних офіцерів, я подумав, що в нас в Україні, можливо не до кінця, люди йдуть на контакт з поліцією. І це фактично один з моментів того, що від шкільного віку будуть теж привчати до того, що поліція – це допомога, а не якийсь каральний орган у державній системі.
Так, інспектор служби освітньої безпеки - це фахівець з безпеки в освітньому середовищі, і, відповідно, батьки, діти, які знаходяться на території навчального закладу, можуть звертатися за будь-якою допомогою та консультацією до такого інспектора.
Які конфліктні ситуації має вирішувати самостійно офіцер безпеки в школі, а в яких випадках має викликати допомогу колег, які мають приїхати для того, щоб вирішувати якийсь серйозніший виклик?
Інспектор СОБ буде вживати заходи, спрямовані на попередження та усунення загроз життю та здоров'я учасників освітнього процесу. Наприклад, поліцейський буде в нас координувати пропускний режим, аби жодна стороння особа чи будь-який підозрілий предмет не загрожував безпеці дітей в навчальних закладах.
Також учням поможуть вирішувати будь-які конфлікти мирним шляхом, запобігати правопорушень, проводити інформаційно-просвітницьку роботу з учасниками освітнього процесу, а також здійснювати заходи щодо попередження та виявлення негативних явищ у дитячому середовищі.
Якщо в нас будуть вчинені правопорушення, які відбуватимуться систематично, відповідно, так само можна підключати й інші підрозділи Національної поліції України. Якщо, наприклад, буде виявлено в нас небезпечний предмет на території навчального закладу, так само підключаються й інші підрозділи Національної поліції та Державна служба надзвичайних ситуацій.
Офіцери служби освітньої безпеки будуть протягом цього навчального року з цими школами співпрацювати. З початком навчального дня і, напевно, до завершення навчального дня?
Так, саме один інспектор у нас закріплений за однією школою, який буде постійно перебувати в цьому навчальному закладі.
- Актуальне
- Важливе