Взаємодія задля відновлення країни: у Львові презентували характеристики зрілого громадянського суспільства
Основна задача – створити платформу для взаємодії між організаціями громадянського суспільства, міською владою, бізнесом, християнськими спільнотами та медіа задля блага громад та відновлення країни
Про це повідомляють організатори події.
"Ми й досі відчуваємо відбиток радянського союзу у сучасній Україні, коли людині не потрібно було думати чи щось вирішувати, за неї усе вирішувала партія. Нині, коли мова йде про зріле громадянське суспільство, ми говоримо про те, що людина має взяти відповідальність за своє життя. Тому вкрай важливо інвестувати в людей", – говорить Ігор Ткаченко, директор партнерської мережі "WeCare Centers в Україні".
Один із засновників мережі, Олександр Орищин презентував 5 характеристик зрілого громадянського суспільства України, серед яких:
"Люди, які мають усвідомлений світогляд та систему цінностей. Ми віримо, що справжні зміни в суспільстві можуть зробити лише люди з цінностями та глибинними переконаннями.
Люди, які мають україноцентричну свідомість. Бути українцем - означає усвідомлювати свою причетність до України, розвивати інтелектуальну, духовну та політичну україноцентричність.
Люди, які мають правосвідомість та активну політичну позицію. Громадянське суспільство неможливе поза рамками держави.
Люди, які мають критичне мислення. В Україні мають бути створені й гарантовані всі необхідні умови для свободи слова та інформації. Ми прагнемо формувати високий рівень свідомості українців, щоб не піддаватися маніпуляціям та заохочуємо до створення громадських медіа та розвитку незалежної журналістики, які мають стати справжнім людським голосом посеред нинішнього інформаційного фальшу.
Люди, які дбають про добробут громад. Ми прагнемо формувати культуру відповідальності за своє життя, оскільки ми самі несемо відповідальність за себе. Наша мета – формувати свідому етику праці та турботи про навколишнє середовище", - повідомляють у мережі.
Загалом є 17 центрів турботи.
- Актуальне
- Важливе