У Львові лікарі скріпили уламки кісток чоловіку, який через перелом місяць страждав від болю
Чоловік майже місяць страждав через складний перелом лопатки, бо не міг знайти лікарів, які візьмуться за операцію
По це повідомили у Першому медоб'єднанні, передає "Еспресо.Захід".
Їхав на мопеді й отримав складний перелом
Михайло Кметюк із міста Дунаївці, що на Хмельниччині. До мобілізації він працював фітнес-тренером. До війська його покликали восени 2023-го. Однак через пів року чоловік був звільнений з військової служби за станом здоров’я. Травму отримав уже вдома — на початку квітня. Тоді Михайло взяв у брата мопед, аби поїхати у справах. Наскочив на яму, не впорався з керуванням та впав. У лікарні йому зробили рентген, діагностували складний перелом лівої лопатки та наклали шину.
Фото: 1 ТМО
Впродовж 4 тижнів чоловік мучився від нестерпного болю та взагалі не міг рухати лівою рукою
Тож почав шукати лікарню, де спеціалізуються на подібних травмах. Потрібних спеціалістів знайшов у Львові — у Лікарні Святого Луки. Лікарі оглянули Михайла, констатували, що випадок хоч і непростий, але їм до снаги. Потрібна операція. Якщо її не виконати, то буде інвалідизація пацієнта.
"Перелом був складний тому, що там була задіяна суглобова зона лопатки, яка відповідає за рухи в плечовому суглобі. Вона була зламана по трьох лініях у двох площинах. Тобто, відбулося повне зміщення суглобової поверхні, яка кріпить руку до тулуба. Якщо не виконати цю операцію, то пацієнт повністю втратить змогу рухати рукою, крім кисті", — розповідає Юрій Сенюк, ортопед-травматолог Лікарні Святого Луки.
Попереду у чоловіка ще тривалі заняття з фізичним терапевтом
Спеціалісти виконали металоостеосинтез – з’єднали уламки кісток між собою титановими пластинами та гвинтами, щоб лопатка зрослася у правильному анатомічному положенні. Операція проводилась під спеціальним рентгенівським контролем. Він потрібен, щоби зменшити величину операційних доступів і водночас стежити за тим, аби правильно зафіксувати кістки. Хірургічне втручання минуло успішно. Однак за кілька тижнів виникло одне з можливих ускладнень – нагноєння післяопераційної рани. Наші лікарі очистили її від гною й наново зашили.
Зараз Михайло добре почувається. Він вже може потрохи підіймати та згинати ліву руку. Попереду у чоловіка ще тривалі заняття з фізичним терапевтом. Та наші лікарі вже певні, що пацієнт повністю відновиться і буде в такій самій формі, як і до дорожньо-транспортної пригоди.
- До слова, у львівському онкоцентрі розповіли історію пацієнтки з Миколаївщини, яка пережила обстріли та дочекалася синів з полону
- Актуальне
- Важливе