
У Львові біля Пагорба Слави хочуть звести елітну новобудову з басейном на даху: із сусідами поки не порадились
У Львові на вулиці Пасічній, неподалік Пагорба Слави хочуть збудувати елітну новобудову з басейном на даху. Будинок матиме лише 24 квартири. До проєкту, який представили архітектурно-містобудівній раді, є низка зауважень
Містобудівний розрахунок на нове будівництво на вул. Пасічній 25 розглянули на засіданні архітектурно-містобудівної ради.
Головним архітектором проєкту є Микола Шеремета, замовником вказаний Назар Попович.
Земельна ділянка розміщена у зоні Ж-1, де, за словами архітектора, будівництво багатоквартирних житлових будинків, вищих 4-ох поверхів, є допустимим.
Нове будівництво буде розташоване серед малоповерхової забудови. Будинок планують частково збудувати на колонах – для того, аби передбачити проїзд пожежної машини. Запроєктовано 24 квартири. У цокольному поверсі планують розмістити комерцію, а також декілька квартир.
Підземний паркінг на ділянці займає 60 відсотків забудови, його площа становитиме 775 квадратних метрів. Окрім того, він слугуватиме укриттям.
На даху є можливість для облаштування басейну.
За словами головного архітектора Шеремети, квартири, розміщені на цокольному поверсі, матимуть статус апартаментів із пониженим коефіцієнтом собівартості, через те, що там не буде потрапляти або ж потраплятиме лише частково сонячне світло.
"Це свідоме питання замовника для того, аби збільшити житловий фонд Львова", – сказав Шеремета.
У членів архітектурно-містобудівної ради виникли запитання щодо запроєктованого пандусу і загалом входу у будинок.
"Вхід у будинок є недоступним, оскільки пандус дуже великої довжини, через те, що глибоко розташований. Крім того, він має ухил 8 відсотків, а не 5, як рекомендовано", – йшлося в зауваженні від членів АМБР. Було запропоновано розглянути зміну посадки будівлі або ж зробити вхід у будинок в іншому місці.
Довжина пандусу не була відображена у проєкті, тому головному архітектору довелося прикидати його довжину "на око". За словами Шеремети пандус матиме 23,5 м. Уповноважена Львівської міської ради з питань доступності Ірина Маруняк зазначила, що проходження такою довжиною є нереальним для людини на кріслі колісному.
"Таким пандусом скористатись буде неможливо. Людина буде дуже втомлена, коли проїде пандус у 23 метри. Доступність – це про пандус. Треба продумати інше рішення. Він має бути, але не таким довгим", – зауважила Ірина Маруняк.
Микола Шеремета запропонував як варіант, щоб на пандусі забезпечили проміжний майданчик для відпочинку.
Члени містобудівної ради, серед іншого, порекомендували переглянути рішення про розміщення стоянки для паркування біля будинку. Згідно з запропонованим проєктом вони зауважили, що двір будинку з одного боку є повністю замощений місцями для паркування або асфальтованою ділянкою.
Також члени АМБР порадили збільшити територію озеленення. Щодо дитячого майданчика, то він передбачений як розширення вже наявного майданчика на сусідній ділянці.
Щодо заїзду до ділянки під час будівництва і в подальшому користуванні будинком, то ці питання ще будуть узгоджувати з мешканцями і сусідами, аби уникнути непорозумінь чи конфліктів. Власне це буде наступною стадією проєктування, для отримання містобудівних умов та обмежень, наголосив головний архітектор Шеремета.
- Як ми писали раніше, у Львові не затвердили будівництво церкви УГКЦ за представленим проєктом



- Актуальне
- Важливе





