Ірина Фаріон подасть апеляцію на відмову суду у поновленні її на посаді у Львівській політехніці

Колишній викладачці Львівської політехніки не вдалося поновитися на посаді. У рішенні суду йдеться, що поведінка Ірини Фаріон може демотивувати захисників України. Однак Ірина Фаріон не погоджується з цим і готує апеляцію

Ірина Фаріон відреагувала на рішення суду, щодо її не поновлення на посаді викладачки Політехніки, написавши у соцмережах, що "це замовна політична публіцистика, що є повною дискваліфікацією львівського судді", передає "Еспресо.Захід".

"Те, що написав цей суддя, не має нічого спільного з правовим обгрунтуванням. Це замовна політична публіцистика, що є повною дискваліфікацією львівського судді. Цього слід було очікувати. Апеляція буде. Я не борюся за поновлення на посаді, бо моя посада вже давно просто Ірина Фаріон. Я борюся за справедливість. Не можна перетворювати державу в концтабір 30-х чи 60-70-х років і звільняти з праці через політичні переконання. Путін щиро аплодує такому рішенню, як і офіс президента закривавленої України. Як зворушливо зійшлися інтереси двох протиборчих держав у війні в особах їхніх очільників. Проте ці очільники минущі. Ідеї, за які борюся, - вічні. Жодної печалі. Тільки боротьба", - написала Ірина Фарінон.

Раніще Галицький районний суд повідомив, що суддя визнав, мовляв, поняття аморального проступку, за який звільнили Фаріон, не визначається трудовим законодавством. Тому суд, як орган, що здійснює правосуддя, взявся на свій розсуд надавати оцінку тій чи іншій дії, яка може свідчити про порушення загальноприйнятих норм і правил. У поведінці філологині суд побачив поведінку, яка принижує людську честь і гідність. Крім того, суддя звернув увагу, що позивачка має можливість висловлювати свої коментарі, перебуваючи у відносно безпечному місці у своїй країні, в першу чергу завдяки військовослужбовцям Збройних Сил України.

"Важко уявити, що відчувають захисники нашої держави, які в силу тих чи інших обставин, використовують російську мову у спілкуванні, коли чують, що їх оцінюють у такий спосіб. Оцінюючи моральний аспект висловлювань позивача, не можна залишити поза увагою почуття військовослужбовців названої категорії, серед яких, поза усяким сумнівом, є люди, які отримали поранення чи інвалідність на усе життя, а також почуття рідних та близьких загиблих героїв. Не викликає жодного сумніву у суду те, що така поведінка позивача може демотивувати захисників країни", – йдеться в рішенні суду.

У підсумку суд у задоволенні позову відмовив. Ірина Фаріон впродовж 30-ти днів має право подати апеляцію на це рішення. 

Що відомо про скандал з Іриною Фаріон

Нагадаємо, Ірина Фаріон в "Рандеву з Яніною Соколовою" наголосила, що не може вважати російськомовних українських військових українцями. Вона назвала їх "москворотими биками, що ганьблять ЗСУ". Громадськість відреагувала на скандальні слова екснардепки, а Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець звернувся до Національної поліції України, СБУ та Нацради з питань телебачення і радіомовлення щодо дискримінації. 

Також на одному із корпусів Львівської політехніки наклеїли листівки із закликами звільнити Ірину Фаріон, яка викладає у цьому навчальному закладі. Згодом на сайті Львівської політехніки оприлюднили офіційну позицію навчального закладу. Там уточнили, що Львівська політехніка не несе відповідальності за висловлювання працівників та студентів поза університетом.

Водночас студенти Львівської політехніки закликали правоохоронців перевірити заяви Фаріон. У МОН вже також відреагували на скандал.

Крім того, 8 листопада Фаріон у себе в телеграм-каналі повідомила, що отримала лист з підтримкою від студента з Криму Максима Глєбова. Вона виклала скриншот його листа, не приховавши особисті дані хлопця. Пізніше окупанти заявили, що затримали хлопця та виклали відео з ним. На ньому Глєбов сидить у головному управлінні з протидії екстремізму МВС Росії у Сімферополі та на тлі російського прапора просить вибачення.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини наголосив, що поширення персональних даних в умовах війни несе загрозу життя і свободи. Він додав, що звернувся до Служби безпеки України, "аби дії громадянки України проаналізували належним чином і надали юридичну оцінку". Злочинними дії Фаріон вважає і представниця президента України в АР Крим Таміла Ташева. У Facebook вона назвала "ницістю і злочином" викладення назагал повідомлення від людини, яка пише з тимчасово окупованої території.

15 листопада стало відомо, Служба безпеки України розпочала кримінальне провадження та вже призначила низку експертиз щодо висловлювань і публікацій колишньої народної депутатки Ірини Фаріон

Зранку 17 листопада інформація про звільнення Ірини Фаріон з Львівської політехніки стала недоступною у соцмережах університету, та вже ввечері знову з'явилася на сайті закладу

Ректор Національного університету "Львівська політехніка" Юрій Бобало прокоментував ситуацію довкола скандалу із викладачкою університету, професоркою Іриною Фаріон. Водночас колектив катедри української мови Львівської політехніки виступив проти звільнення Фаріон.

20 листопада біля Національного університету "Львівська політехніка" відбувся мітинг на підтримку та проти професорки Ірини Фаріон. Її прихильники озвучили свої вимоги.

Тим часом уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що мовознавиця не зверталась щодо порушення її прав під час звільнення з Львівської політехніки, але має таке право.

7 грудня Фаріон таки звернулася до суду через її звільнення з львівського вишу.