Роковини загибелі В'ячеслава Чорновола: Львівщина вшанувала пам'ять "вічного опозиціонера"

У Львові вшанували пам'ять В'ячеслава Чорновола. Заходи відбулися біля підніжжя пам'ятника політичному діячеві. Пригадуємо, яким був український політик

Про це йдеться на сторінці Львівської ОВА, передає "Еспресо.Захід".

Сьогодні, 25 березня, від дня трагічної загибелі В'ячеслава Чорновола виповнюється 25 років. Аби вшанувати українського політика та громадського діяча, його сучасники, місцева влада Львова, представники ОВА та громадськість прийшли до підніжжя пам'ятника й виконали Гімн України. Увічнити пам‘ять також прийшли учні ліцею №46 ім. В’ячеслава Чорновола.

Фото: ЛОДА


Фото: ЛОДА

Найвідоміші вислови В'ячеслава Чорновола

"Еспресо.Захід" пропонує згадати найвідоміші вислови видатного українського політика В'ячеслава Чорновола:

Україна починається з тебе.

Немає страшнішої кари за муки нечистого сумління, бо немає вищого судді за правду.

Народу – справедливість, бандитам – тюрми.

Дай Боже нам любити Україну понад усе сьогодні – маючи, щоб не довелося гірко любити її, втративши. Настав час великого вибору: або єдність і перемога та шлях до світла, або поразка, ганьба і знову довга дорога до волі.

Бачу в складі Української Федеративної Народної Республіки такі землі, як Київщина, Поділля, Волинь, Галичина, Буковина, Закарпаття, гетьманщина, Слобожанщина, Запоріжжя, Донеччина, Таврія (Чорноморія), а Крим – як незалежного сусіду, або автономну республіку в союзі з Україною. Кожна із земель матиме свій парламент (Донецьку Раду, Галицьку Раду і т.д.) і свій земельний уряд, а двопалатна (з пропорційним представництвом від усього населення, і порівним – від земель) Центральна Рада України відатиме і берегтиме гарантії демократичних прав (на опозицію, на вільні вибори, на свободу слова і друку, на приватну чи колективну власність, на недоторканість і гідність особи).

Галичина мислить себе тільки в складі Української держави, але держави національної (в широкому розумінні цього слова)... Якщо буде обрано курс національно-державницький, то відпаде і окремішність Галичини і певна осібність її політичної лінії – залишиться географічний термін та ще, може, назва федеральної землі при можливому майбутньому федеративному устрої незалежної Української держави… Галичина – не сама за себе, Галичина – не сама по собі, Галичина сьогодні – остання фортеця української нації, здавати яку ми не маємо права і не будемо цього робити.

Нам потрібні сьогодні реформи, а не революції; сила закону, а не закон сили; добробут народу, а не всенародні злидні; суспільна злагода, а не затята ворожнеча; демократія, а не диктатура.

І парламенти, і прем'єри, і президенти приходять і відходять, залишається тільки свята справа нашого історичного відродження, справа демократії та державної незалежности. Відданість їй не на словах, а на ділі – єдиний критерій ставлення і до політики, і до політиків.

Довідково. В'ячеслав Максимович Чорновіл народився 24 грудня 1937 у смт Єрки Катеринопільського р-ну Черкаської області. В'ячеслав Чорновіл – популярний український політик, публіцист, літературний критик, діяч руху опору проти зросійщення та національної дискримінації українського народу, політичний в'язень СРСР. Ініціатор проголошення Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 року та Акта проголошення Незалежности України 24 серпня 1991 року. Разом з іншими видатними діячами започаткував в Україні національно-визвольний рух шістдесятників та дисидентів.

Засновник та головний редактор підпільного українського часопису "Український вісник". Член Української Гельсінської групи. Перебував у таборах суворого режиму і на засланні. Сумарно пробув у неволі 17 років. У 1990-1992 рр. голова Львівської обласної ради. Народний депутат України з березня 1990 р.

Загинув 25 березня 1999 року за нез'ясованих обставин в автокатастрофі на шосе під Борисполем. Чимала частина суспільства досі переконана, що Чорновола прибрали як небезпечного конкурента на майбутніх президентських виборах.