"Політики Львівській міськраді на сьогодні немає. Ми усі працюємо на допомогу військовим", – Петро Адамик
Найбільша фракція у Львівській міській раді Європейська солідарність відзвітувала про свою роботу за 2023 рік
Депутати фракції "ЄС" у Львівській міській раді за минулий рік стали авторами або співавторами 21 проєкту ухвал та ініціювали 389 запитів та звернень. Зокрема, депутати звертались до центральних органів влади щодо скандального закону 5655 з вимогою повернути контроль над забудовниками місцевим громада, а також стосовно повернення виплат військовим у розмірі 30 тис. грн тощо.
"У нашому звіті багато уваги присвячено волонтерській діяльності. Звичайно, люди нас обирали не для того, щоб ми волонтерили, бо волонтерять нині усі, і це прекрасно. Але ми усі маємо працювати на перемогу Україні, тому і бюджет міста, і наша робота заточені на це, – каже голова фракції "ЄС" у міській раді Петро Адамик. – Ми затвердили загальноміську Програму підтримки ЗСУ, на які і торік, і цього року виділили мільярд гривень. Тому у нас немає бюджету розвитку. На жаль, маємо латати діри, маємо брати кредити і шукаємо пріоритети. У нас військовий бюджет і робота на передову".
За словами Петра Адамика, кожен депутат львівської міської ради має можливість виділяти допомоги мешканцям на пів мільйона гривень щороку. Торік загалом матеріальну допомогу виділили 1560 мешканцям на загальну суму 5 100 000 грн.
"Як правило, ці кошти надають на якісь ургентні речі, наприклад, на лікування. У мене коштів уже немає, хоча лише березень. І така ж ситуація практично у половини депутатів. Але навіть для цих коштів у пріоритеті потреби дітей військових та дружин військових, – каже Адамик. – Наша діяльність зосереджена на допомозі військовим і родинам військових. Аже одна з депутаток фракції – Тетяна Шевченко – служить, а також декілька інших депутатів з інших фракції. І підозрюю, що цього року також частина депутатів піде – мусимо боронити країну. У нас щосереди бюджетна комісія і ми уже поділили податки, яких ще не отримали, але це кошти для наших хлопців і дівчат, які боронять нас там. Так часом бувають гарячі дискусії у кулуарах між фракціями, але у сесійній раді ми виходимо і приймаємо спільні рішення. Політики у цій залі зараз немає".
При цьому додав, що через обмежений бюджет, багато не вдається реалізувати багато ініціатив депутатів, так само як і втілити в життя чимало гарних петицій від мешканців, оскільки доводиться обирати пріоритетні проєкти.
Депутатка Уляна Пак, яка є головою комісії законності Львівської міської ради, воліла б займатись зовсім іншими проєктами, аніж їй доводиться у цій каденції – благоустроєм, дитячими майданчиками, проєктами для дітей, однак через повномасштабне вторгення усі мають бути сконцентровані на проєктах, які наближають нас до перемоги.
"Зокрема, у Львівській міській раді запрацював проєкт підтримки інновацій, у рамках якого можна отримати до 2 млн грн на розробку, яка допоможе війську – дрони, антидронові системи, розвідувальні засоби тощо. Крім того, родини військових і військові ветерани можуть отримати ваучер на свій бізнес від ЛМР. Тобто ми максимально приділяємо увагу військовим. Крім того, що ми закуповуємо різноманітне обладнання військовим, ми можемо надавати субвенції на те озброєння чи обладнання, яке ми, як міська рада, не маємо права закупити відповідно до законодавства, – каже Уляна Пак. – Велику увагу ми зосереджуємо на соціальному захисті та підтримці ветеранів та їхніх родин, а також опікуватись родинами загиблих, бо це дуже важливо. Їхній подвиг неоціненний, тому ми маємо відповідальність перед родинами загиблих, а також військами, які отримали поранення".
Саме тому, на другому місці після допомоги ЗСУ – медицина та соціальна сфера, а також освіта, яка важлива і під час війни.
"Відомо, що війну виграє учитель і священник. Тому ми не зупиняємось і продовжуємо працювати з молоддю", – каже Уляна Пак.
- Актуальне
- Важливе