На що скаржилися львів’яни в соцмержах цього тижня: пожежа в музеї та обленерго, що відключає електрику без наявності боргів

Цього тижня в у львівських соцмережах найбільше обговорювали пожежу в приміщенні музею в центрі міста, проблему з старими балконами й фасадами, які сиплються пішоходам на голову, та чому обленерго відключає електрику, коли немає боргів

"Еспресо.Захід" розповість про найцікавіші теми, які обговорювали львів’яни в соцмережах цього тижня.

Фасад, який мало не впав на голову музиканту

Фото: Тарас Гаврик

 

На початку тижня частина карнизу, яка відвалилася з будинку на вул. Городоцькій мало не потрапила на голову популярному львівському виконавцю та шоумену Тарасу Гаврику.

"Дуже люблю то місто, але з балконами і карнизами тре шось робити. Добре нині без панахиди. Городоцька 12", - написав Тарас Гаврик на Гарячій лінії міста Львова.

Як повідомили в Галицькій районній адміністрації, небезпечні елементи знято за допомогою промислового альпініста.

Та це не заспокоїло львів’ян.

"Та Садовому і так зайде. Головне, щоб туристи були, і чим більше будинків виростало. А те що фасади/балкони сипляться і машини провалюються в ями як в метро, то пофіг", - написала Наталя Слука.

"Ви ж знаєте хто за це відповідає, а тепер ще,як популярний блогер маєте можливість на це вплинути. Чи слабО записати відео про руйнування центральної частини міста, особливо про вул. Руську і Федорова, де з будинку дерева виростають.В ЛМР керують сліпі люди, чи спритні ділки? Буду з нетерпінням очікувати нового відео, не пропускаю ні одного", - написала Наталка Невідома.

"То не з балконами і карнізами треба робити, а ставлення мешканців змінювати. Щоб вони усвідомили, що їх відповідальність не обмежується порогом їх квартири, а розповсюджується на весь будинок, включно з балконами і карнізами (згідно Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" від 14.05.2015)", - вважає Андрій Захарчук.

Хто має нести відповідальність за пожежу у ресторані під музеєм Арсенал

Фото: скрін з відео

 

У п’ятницю 17 лютого у центрі Львова сталася пожежа в приміщенні музею. Мова йде про ресторан "Реберня під Арсеналом", що розташований у підвалі музею Арсенал. Це сталося внаслідок короткого замикання.

"Миттєво прибули пожежники, ми вчасно евакуювали гостей Реберні. Пожежу ліквідували. Постраждалих немає. Будівля музею та жодні експонати не постраждали, в приміщенні музею було задимлення", - написали у Реберні.

Та в групі Львівська політика цій темі присвятили чимало уваги. Адже завдяки оперативності ДСНС, вдалося врятувати музей Арсенал від більшої пожежі.

"Імітатори пожежних датчиків коштують суттєво дешевше від справжніх датчиків. А хто б цю фірму насмілився перевіряти", - написав колишній головний редактор львівської філії видавництва "Знання" Мирон Іваник.

"Над ним перебуває відділення музею... куртка на ваті! Як можна смажити ребра під приміщенням музею?" – не розуміє письменниця Оксана Думанська.

"Як на мене, пора і Чмелику (директор Львівського історичного музею, - ред.) піти геть. Адже безпека музею – то його парафія. А сьогодні від пожежі музей не вберігся за посередництвом спецобладнання. Чому? ", - питає львівський журналіст Юрко Семашко.

"Реберня має піти з Арсеналу. Це вже вдруге з їх вини відбувається пожежа", - написав історик Орест Круковський.

Справді, подібна пожежа у цьому закладі мала місце також у 2016 році.

У Львові від електрики відключили споживача без боргів

Фото: stocksnap.io

 

Також галасу наробила історія, яка трапилася у Львові, коли споживача відключили від електроенергії без наявності боргу. Всі рахунки чоловік сплачував вчасно, але контролери діяли законно, кажуть у Львівобленерго.

Випадок стався з львів'янином Володимиром Перегінцем. Він повідомив, що люди, представившись працівниками Львівобленерго, прийшли до його помешкання, коли вдома була лише малолітня дитина, й вимагали відчинити двері начебто для перевірки показів.

"Я був на роботі, коли дзвонить перелякана дитина. Жаліється, що гримають до хати якісь дядьки. Кажу їй: без дорослих двері не відчиняй. Заспокоюю, прошу відчинити вікно. Вмикає на телефоні гучномовець і я кажу телефоном: "У чому справа, що треба, хто такі, напишіть імена і посади, покажіть документи, давайте зробимо фото і залиште свій телефон. Взагалі почекайте, я зараз буду". У відповідь на всі запитання - тупий ігнор. Забралися геть і документів не показали", – написав Перегінець.

У пресслужбі Львівобленерго дії працівників не коментують, але підтвердили, що справді згаданому користувачеві відімкнули електроенергію. Відключають від послуги у двох випадках: коли є недопуск до лічильника і  разі заборгованості. Конкретно в цьому випадку, кажуть в обленерго, користувач ще 27 жовтня отримав повідомлення з проханням допустити контролера до показів лічильника.

Володимир Перегінець у дописі додав: у колцентрі їм також сказали, що надсилали листи, але, ймовірно, адресат їх так і не отримав.

У коментарях люди не розуміють таких дій обленерго.

"Я би у цій ситуації для початку викликав слідчо-оперативна групу для фіксації правопорушення. А далі вже можна встановлювати, хто саме це був та на якій підставі відключив електропостачання у приватне помешкання. Тут очевидне самоуправство, яке як мінімум адмінкою мало б завершитись", - вважає Андрій Зазуляк.

"То капець, а відколи це за не допуск до оселі виключали світло? Це в якому столітті ми живемо. Жах, дитину налякали, світло відрізали, ну зовсім без совісті", - написала Марія Ковтун.

"Жах!!!! Не маю слів! Шкода, що ви таке переживаєте і, водночас, може якраз вам вдасться щось змінити", - написала Анастасія Щирба.

"Який піпец твориться з нашим обленерго. І це люди, які торік так завзято рятували нас від темряви… Добре, що оприлюднив шокуючі факти", - написала Марія Доротич.

Читайте також: Що обговорювали цього тижня в соцмережах: звільнення Залужного, капелани в школах та зниклі альпіністи