На базі Львівської політехніки запрацює масове виробництво гідрогелевих пов’язок для загоєння ран

У Львівському політехнічному університеті вироблятимуть пов'язки для загоєння ран. Вони втамовують біль, а також слугують як антибактеріальний, протизапальний і кровоспинний засіб

Про це повідомили у Львівській ОВА, передає "Еспресо. Захід". 

У Львівській політехніці запрацює масове виробництво інноваційних гідрогелевих лікувальних пов’язок для загоєння ран. Пов'язки будуть призначені для воїнів та мирних жителів, які постраждали через напад Росії. Такі пов’язки втамовують біль, а також слугують як антибактеріальний, протизапальний і кровоспинний засіб. 

Тканина особлива тим, що вона самостійно розкладається після використання та виготовлена з природних матеріалів, що дозволяє уникнути будь-яких подразнень на тілі людини. Технологію виробництва розробили науковці Львівської політехніки і вже запатентували її.

Від 24 лютого разом зі студентами вдалося виготовити та передати у прифронтові лікарні й медичні частини понад 230 тисяч таких пов’язок.

"Щоб підтримати вкрай потрібну у наш час ідею, минулого року Львівська ОВА в межах Програми інноваційного та науково-технічного розвитку виділила з обласного бюджету 700 тисяч гривень (Львівщина, до речі, першою в Україні створила таку програму). За ці гроші придбали нове обладнання, допомагаємо пройти процес сертифікації цих засобів, а сьогодні відкрили лабораторію, яка буде спеціалізуватися на виробництві пов’язок та випробуванні інших нових медичних технологій", - зазначив очільник ОВА Максим Козицький.