Місяць після ракетної атаки по Львову: як виглядають будинки на Коновальця. Фоторепортаж
Через місяць після ракетної атаки по Львову, яку росіяни здійснили 4 вересня, на вулиці Коновальця продовжують розбирати найбільш зруйновані будинки та відновлювати менш пошкоджені
Про те, як постраждалі будівлі виглядають зараз дізнавалася кореспондентка "Еспресо.Захід" Андріана Стахів.
Зараз роботи найактивніше тривають над будинком №44 на вулиці Коновальця. Тут по шматочках розбирають зруйновані поверхи. Перед тим разом із працівниками мешканцям вдалося забрати усі речі, які ще можна було якимось чином врятувати та зберегти.
"Сьогодні відбувається розбирання будинку №44. Його необхідно розібрати фактично до другого поверху. Роботи всі проводилися вручну тому, що багато майна мешканців ми з допомогою рятувальників намагались винести, щоб врятувати те, що залишилось цілим", – розповідає очільниця Франківського району Львова Оксана Пригода і показує місце, де активно тривають роботи.
Фото: Андріана Стахів
Частину останнього поверху вже розібрали, але зусиль та праці тут доведеться докласти ще чимало. Ось ці стіни доведеться прибирати, кажуть будівельники, адже усі вони в тріщинах. У кількох метрах поряд можна побачити сходову клітку із повністю зруйнованими сходами, а навколо цеглинка за цеглинкою працівники збирають ті частини домівок, які не підлягають відновленню.
Фото: Андріана Стахів
Тим часом мешканці будинку, розташованого упритул та залишеного без частини даху, скаржаться, що разом із дощами прийшла вода у їхні домівки. Як пояснюють представники ЛМР, така ситуація склалася через те, що демонтовувати пошкоджені частини із вул. Коновальця, 44 доводилося перебуваючи саме на даховій частині суміжного будинку, адже інакше доступу не було б. Проте рішення вже є і невдовзі постраждалу конструкцію даху все ж зможуть відновити, а тим часом Оксана Пригода шукає тимчасові варіанти поліпшення ситуації одразу ж на місці.
Фото: Андріана Стахів
Разом із тим роботи над постраждалим простором залишається чимало. Ще не всі зруйновані частини прибрані та вивезені, дощ перетворює землю під ногами у болото, вікна сяють плівкою, як і частина дахів. У ліцеї поряд вже відновили покрівлю і встановили частину вибитих вікон, а решту планують доставити наступного тижня, а тоді завершити приводити до ладу класи всередині, аби повернути у стіни навчального закладу учнів 6 – 9 класів.Фото: Андріана Стахів
Ракетна атака на Львів 4 вересня
У середу, 4 вересня, у результаті масованої атаки ракетами та "шахедами" у Львові пошкоджено десятки будинків, декілька людей загинуло. Зокрема, внаслідок атаки загинула матір з трьома доньками. Також були пошкоджені навчальні заклади.
Міська й обласна рада заявили, що виділять для Львова з резервного фонду по 30 млн грн на ліквідацію наслідків російського обстрілу.
27 вересня Львівські депутати погодили виділення 3 мільйонів 988 тисяч гривень для оренди житла людям, квартири яких постраждали внаслідок російської атаки 4 вересня.
1 жовтня виконком Львівської міськради погодив надати додаткову матеріальну допомоги мешканцям міста на ліквідацію наслідків, які сталися через ракетний удар росіянами по Львову 4 вересня. Мова йде про ще 500 тис. гривень.
У середу, 2 жовтня, стало відомо, що кількість жертв російської атаки по Львову 4 вересня зросла. Восьмою жертвою нападу росії на Львів став Богдан Кріль. Чоловік 1955 року народження отримав важкі поранення під час атаки.
Рівно за місяць після атаки, 4 жовтня, Андрій Москаленко розповів, як тривають роботи та що вдалось зробити упродовж вересня.
- Актуальне
- Важливе