Еспресо. Захід

На Львівщині 28 грудня прощаються з вісьмома полеглими воїнами 

28 грудня, 2024 субота
09:37

У суботу, 28 грудня, на Львівщині прощаються з військовими Валерієм Яцківим, Віктором Федоровичем, Андрієм Павленком, Тарасом Морозом, Мар’яном Проданом, Павлом Фоменком, Ігорем Кухтою та Олегом Пушкарем, які загинули в бою за Україну

Зміст

Про це повідомили у Львівській ОВА, передає "Еспресо.Захід".

Що відомо про полеглих воїнів

Валерій Яцків родом із села Велика Лінина Старосамбірської  громади. Був солдатом, навідником аеромобільного батальйону військової частини А0281. Загинув під час виконання бойового завдання 20 грудня поблизу населеного пункту Мала Локня Суджанського району Курської області. 

Віктор Федорович (позивний Федя) родом із Ковеля Волинської області. Проживав у Стрию. У вересні цього року добровольцем долучився до лав ЗСУ. Був стрільцем-помічником гранатометника мотопіхотного взводу "Шквал". У листопаді отримав поранення, але продовжив службу. Загинув 23 грудня поблизу Покровська під час ворожого артилерійського обстрілу. Воїну було 42 роки.

Андрій Павленко жив у селі Давидів. Воїн загинув 3 грудня поблизу села Іванівське Бахмутського району Донецької області під час ворожого артилерійського обстрілу.

Тарас Мороз родом із села Мокротин Жовківської громади. Брав участь в АТО у 2014-2015 роках у складі 80-ї десантно-штурмової Галицької бригади. Помер 23 грудня на території військового містечка у Вінницькій області. Йому було 39 років.

Уродженець міста Сторожинець Чернівецької області Мар’ян Продан у 2000-х роках переїхав до Львова. У 2014-2016 роках виконував бойові завдання в зоні АТО в лавах 19-го полку охорони громадського порядку, 18-ї Слов'янської бригади та інших підрозділів Національної гвардії України. На початку повномасштабного вторгнення РФ став на захист України до складу 12-го окремого батальйону Центрального оперативно-територіального об’єднання НГУ. Захисник загинув.

Уродженець міста Авдіївка Донецької області Павло Фоменко на початку повномасштабного вторгнення РФ відправив рідних з міста, а сам залишився в Авдіївці. Двічі отримував поранення на вулицях міста, у листопаді 2023 року евакуювався до Львова. Лікувався в лікарні святого Пантелеймона, згодом – у лікарні міста Мостиська. Виписавшись із лікарні, у травні 2024 року добровольцем доєднався до лав ЗСУ. Служив на Сумщині, був старшим навідником механізованої роти в складі військової частини А4576. Впродовж певного періоду виконував бойові завдання на Курському напрямку. Загинув.

Уродженець села Гутисько-Тур'янське Львівської області Ігор Кухта на початку повномасштабного вторгнення долучився до лав ЗСУ. Воював у складі 5-ї окремої танкової бригади 11-го армійського корпусу Сухопутних військ. Не стало захисника 21 грудня.

Уродженець села Шегині Олег Пушкар з березня 2022 року захищав Україну. Був старшим лейтенантом, ординатором лікувального відділення медичної роти військової частини А3719. 21 грудня 2024 року під час виконання завдання з евакуації загиблого військовослужбовця отримав поранення поблизу села Торське Краматорського району на Донеччині. На жаль, помер 24 грудня в реанімації.

Теги:
Читайте також:
Львів
+2°C
  • Львів
  • Київ
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.8
    Купівля 41.8
    Продаж 42.32
  • EUR
    Купівля 43.59
    Продаж 44.35
  • Актуальне
  • Важливе
2025, субота
25 січня
10:36
"Безжальні" єгері – воїни, які несуть страх і смерть окупантам: як потрапити у лави 71-ї бригади
10:20
шахед
Пошкоджено будинок і підприємство: вночі Хмельниччину атакували російські дрони
09:56
черги на кордоні
Черги на кордоні з Польщею у Львівській області 25 січня
09:33
прощання з героями
Львівщина 25 січня прощається з шістьма полеглими бійцями
09:11
Десантники 82-ї бригади знищили на Курщині групу морпіхів РФ із Тихоокеанського флоту
08:44
зима
Погода на заході України: прогноз синоптиків на 25 січня
2025, п'ятниця
24 січня
22:31
На Рівненщині запрацював новий онлайн-хаб для навчання ветеранів
22:18
У Львові стався конфлікт під час перевірки документів працівниками ТЦК
21:55
На Хмельниччині до 8 років засудили водія автобуса з вини якого загинуло 10 людей
21:32
У TikTok закликала до змін кордонів: на Буковині повідомлено про підозру луганській пропагандистці
21:13
На Тернопільщині рівень загальної злочинності є одним із найнижчих в країні, - начальник обласної поліції
20:55
На Волині затримали браконьєра, який вбив вагітну лосицю
20:30
Як користуватися львівським громадським транспортом гостям міста. Пояснення
20:09
мобілізація в Україні
Мав мережу інформаторів: прикарпатця підозрюють у "зливі" місця роздачі повісток
19:37
Огляд
Хмарно з проясненнями: прогноз погоди у Львові та на Львівщині на 25 січня
19:29
Із Волині видворили росіянина, який незаконно перебував в Україні
18:59
Почаївська лавра
Є підстави для розірвання оренди між Почаївською лаврою і УПЦ МП, але місцева влада не втручається, – релігієзнавець
18:33
кір
На Буковині спалах кору: у січні захворіли понад 100 людей
18:14
гроші
На Львівщині профтехи оплачуватимуть частину енергоносіїв власними коштами, освітяни можуть залишитися без зарплати
18:10
Ексклюзив
Ірина Закревська
Нагороду присвячую батькові-військовому": студентка ЛНУ Ірина Закревська на першому форумі талановитої молоді в Україні
17:57
вилучення зброї на Прикарпатті
На Прикарпатті викрили і вилучили склад вогнепальної зброї та боєприпасів
17:42
На Рівненщині судитимуть двох чоловіків і жінок, які зберігали наркотиків на 1 млн грн
17:15
Збували раритетну зброю і боєприпаси: на Прикарпатті засудили учасників злочинного угруповання
16:47
Львівські волонтери евакуювали 19 кіз із Запорізької області, на допомогу чекають ще 50 тварин
16:21
Євген і Дар'я Пилипюки
Чернівецькі каратисти не повернулися з-за кордону після змагань: їх виключили з федерації
16:20
Львівщина передала 125-й бригаді ТрО квадрокоптери, FPV та шини
16:04
На Львівщині помер 29-річний воїн, який приїхав з передової у відпустку
15:47
На Львівщині нагородили найкращих спортсменів за 2024 рік
15:33
пожежа на Рівненщині
Двоє дітей загинули в пожежі на Рівненщині
15:31
курсантка-агентка ФСБ
Готувала ракетний удар по казармах свого інституту: курсантка військового вишу, який переїхав з Харкова на Львівщину, працювала на ФСБ
15:18
карантин
У Нетішині на Хмельниччині всі школи й дитсадки відправили на карантин
15:00
На Закарпатті затримали жінку, яка продавала наркотики по всій Україні
14:44
У суботу на Полі почесних поховань у Львові помоляться за загиблих захисників і захисниць України
14:39
Львівський митник
Автівки, човен і 22 земельні ділянки: експрацівнику Львівської митниці оголосили підозру у незаконному збагаченні на 12 млн грн
14:30
На Волині ліквідували канал незаконного переправлення через кордон чоловіків
14:12
Бунт у колонії на Рівненщині: одного з учасників ув'язнили на 5 років
13:59
панорама Львова
У Львові відкриють культурний хаб ЮНЕСКО
13:43
На Львівщині викрили адміністраторів viber-каналів, де інформували про переміщення ТЦК
13:21
"Зекономив" 500 тис. грн на РЕБах для ЗСУ: на Львівщині суд зобов’язав підприємство повернути кошти до бюджету
12:44
Тетяна Крупа
Суд продовжив запобіжний захід і зменшив розмір застави екскерівниці Хмельницького МСЕК Тетяні Крупі
Більше новин