ЛМР дозволила забудовнику перекрити частину Городоцької до кінця року. Деталі

У Львові міськрада дозволила забудовнику перекрити частину вул. Городоцької до кінця року, щоб той збіг звести житловий будинок

На Гарячій лінії Львова Maksym Venherak звернув увагу на те, що по вул. Городоцькій, 62-64 присутні бетонні блоки на проїжджій частині, які перешкоджають руху як пішоходів, так і автомобілів, передає "Еспресо.Захід".

"Прохання уточнити легальність встановлення бетонних блоків на проїжджій частині дороги (1 смуги руху), а також перекриття тротуару, швидше за все забудовником, по вул. Городоцькій 62-64, адже це створює додаткові незручності і затори в сторону "від центру" як для водіїв і пасажирів, так і для пішоходів. Якщо встановлено легально, то скільки часу триватимуть роботи забудовника, щоб якнайшвидше звільнити смугу руху і тротуар? Якщо нелегально, прохання якнайшвидше демонтувати блоки з дороги, звільнити тротуар для проходу і притягнути винних до відповідальності за самовільне перекриття частини дороги (якщо це можливо)", - написав чоловік і продемонстрував відповідні світлини.

Фото: Maksym Venherak

 

У відповідь, як повідомили в Залізничній РА, частина дороги буде перекрита до кінця поточного року.

"Погоджувальні документи наявні. Зокрема, дорога перекрита через будівництво житлового будинку", - додали в районній адміністрації.

У коментарях львів’яни жаліються, що через таке перекриття, на цій ділянці дороги утворюються затори.

"Щоб отак перекривати частину дороги - то треба гарно працювати. В Японії, на жаль, так не вміють … там ніхто на міліметр не виліз би за межі будівельного майданчика", - іронізує Dmytro Moskal.

"А на Зарицьких біля готелю? Там вже перекрито пару років! Скільки ще часу має бути перекрито?", - питає Михайло Куньо.

Також відзначимо, що будівельний кран є у безпосередній близькості з дорогою та іншими житловими будинками, що створює додаткові загрози у випадку нештатної ситуації.

Скандальна забудова в історичному ареалі на вул. Городоцькій, 64

Фото: візуалізація проєкту

 

Стосовно самого будівництва, то ще в серпні 2019 року виконавчий комітет Львівської міської ради, незважаючи на протести місцевих мешканців, дозволив ТзОВ "Княжий Холл", що належить львів'янці Марії Малецюх, звести 24-метровий житловий будинок із підземним паркінгом на вул. Городоцькій, 64, на території колишнього заводу автотракторних запчастин.

Згідно з цим рішенням, новий житловий будинок компанія мала спорудити на земельній ділянці площею 0,9 га, яка входить в історичний ареал Львова. Забудувати її дозволили лише на 9%. Цікаво, що частина вказаної ділянки, 0,22 га, є у межах червоних ліній. Тому у квітні 2019 року міська рада Львова змінила цільове призначення всієї ділянки, щоб ТзОВ "Княжий Холл" могло збудувати тут житло.

У червні 2021 року виконком ЛМР затвердив нові дозволи ТзОВ "Княжий Холл" для будівництва агатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення та багатофункційного громадського будинку зі вставками торгово-розважальної і ринкової інфраструктури з підземними паркінгами зі знесенням існуючих будівель. Тобто фактично мова йде про розширення новозведеного житла у цілий квартал. 

Нову житлово-офісну багатоповерхівку мають збудувати на все тій ще площі у 0,9 га, що перебувала у комунальній власності.

Згідно із містобудівною документацією, новий житлово-офісний центр складатиметься із двох частин, висотою 28,5 метрів та 23,55 метри, що матимуть 6 по 5 поверхів. Фасадну частину новобудови, що виходить на вул. Городоцьку, займатимуть офіси, натомість 6-поверхову секція займатиме житло. Площа забудови становитиме 4235 кв.м, а максимально допустимий відсоток забудови земельної ділянки – 47%. Підземні паркінги займатимуть два нижні поверхи.

Всередині забудови розміщуватиметься внутрішній дворик, де здійснять висадять дерева та облаштують дитячий майданчик, майданчик для заняття спортом і для дорослих, створять пішохідну алею. Для збору сміття облаштують підземний контернерний майданчик. Загалом площа озеленення має становити 1622 кв.м.

За словами головного архітектора Львова Антона Коломєйцева, проєкт нового будівництва повністю відповідає усім містобудівним нормам.

Однак рік тому, а саме 28 лютого 2023 року тодішній міністр культури Олександр Ткаченко повідомив, що Восьмий апеляційний адміністративний суд врахував у судовому засіданні всі аргументи представників Міністерство культури та інформаційної політики України та ухвалив "справедливе судове рішення щодо заборони будівництва в історичній частині м. Львова по вул. Городоцькій, 64 без відповідних погоджень".

​"МКІП разом з небайдужими представниками громадськості докладе всіх зусиль для зупинення хаотичній забудові в історичних ареалах", - відзначив Ткаченко.

Однак, вірогідно, ТзОВ "Княжий Холл" змогло відстояти у суді своє право на будівництво, адже роботи там активно тривають, для чого і було перекрито частину магістральної вулиці.

Читайте також: У всіх районах Львова комунальники ліквідовують ями на дорогах