Еспресо. Захід

Крематорій на Голосківському кладовищі у Львові готовий на 60%, печі для нього привезуть з Іспанії

7 листопада, 2025 п'ятниця
18:57

Печі для львівського крематорію вже завершують виготовляти в Іспанії — до кінця листопада їх доставлять до міста. За планом, навесні наступного року крематорій запрацює

Зміст

Про це повідомила Львівська міська рада.

Печі для крематорію виготовляють в Іспанії, і до кінця листопада вони мають бути готові для транспортування до Львова. Очікується, що львівський крематорій запрацює вже навесні наступного року. Це буде перший в Україні об’єкт із новітнім європейським обладнанням: кожна з двох печей зможе виконувати до десяти кремацій на день.

Будівництво крематорію розпочалося одразу після урочистого закладення капсули — 2 січня 2025 року. 

"На сьогодні готовність будівництва крематорію становить 60%. До кінця року ми завершимо всі конструктивні роботи. Печі вже фактично виготовлені, і до кінця місяця їх транспортують до Львова. Потім залишиться облаштувати благоустрій території довкола. Весною об’єкт буде готовий до роботи. Це критично важливий проєкт для громади Львова. У багатьох містах, зокрема Києві, половина людей заповідають кремацію. У нас так само зростає запит, але досі родичам доводиться везти тіла до Києва. Тому власний крематорій є і практичним, і економічно вигідним рішенням. Кремування обходиться приблизно на 30% дешевше, ніж традиційне поховання", — зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

фото: Львівська міська рада

Представник генпідрядника, компанії "ІнфоБуд", Олександр Криштофор запевнив, що всі роботи відбуваються згідно з графіком. Будівництво споруди, монтаж печей і благоустрій території мають бути завершені до весни 2026 року.

Вартість кремації у Львові визначать після запуску крематорію. За попередніми оцінками, вона становитиме приблизно 4–5 тисяч гривень. Прах можна буде поховати різними способами — традиційно в землю, у родинний гробівець або в колумбарій. Колумбарії планують облаштувати на всіх міських кладовищах.

Загальна вартість робіт з будівництва крематорію становить близько 170 мільйонів гривень. Роботи фінансуються за кредитні кошти, адже міський бюджет насамперед спрямовується на допомогу військовим і соціальні програми.

Проєкт крематорію був обраний на Всеукраїнському архітектурному конкурсі 2021 року. Перемогу здобула команда архітекторів із Маріуполя, що нині працює у Берліні — Павло Заботін, Любов Копейкіна, Віктор Копейкін та Олена Кобець.

Будівля має квадратну форму 40 на 40 метрів. Головним елементом проєкту є водяний басейн, що символізує ріку життя та міст — метафору переходу між двома світами. Простір організовано так, щоб створити атмосферу спокою та глибокого усвідомлення моменту прощання.

фото: Львівська міська рада

Необхідність зведення крематорію у Львові зумовлена кількома факторами: обмеженою кількістю місць на кладовищах, екологічністю кремації та нижчою вартістю поховання. За підрахунками фахівців, на місці одного традиційного поховання можна розташувати до двадцяти урн з прахом.

В Україні наразі працюють крематорії у Києві, Одесі та Харкові, однак вони обладнані печами старого зразка. Львівський крематорій стане першим у країні з сучасними європейськими технологіями.

  • Вперше в Україні: у Львові запрацює будинок підтриманого проживання для людей з інвалідністю
     
Теги:
Читайте також:
Львів
+14°C
  • Львів
  • Київ
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, п'ятниця
24 липня
18:59
Ілюстративне фото
У Львові преміюють 31 випускника за найвищі результати НМТ
18:47
погода дощ гроза
До +26° без денних опадів: прогноз погоди на Львівщині на 25 липня
18:15
Михайло Шпір
Прокремлівського пропагандиста з Івано-Франківська заочно засудили до 15 років тюрми
17:37
Портрет Роксолани
Спадкоємці князя Любомирського через суд вимагають залишити у Польщі дві евакуйовані картини зі Львова
17:03
Прикували наручниками до авто на Хмельниччині
Прикували наручниками до авто та застосували газ: омбудсмен відреагував на інцидент на Хмельниччині 
16:18
незаконна реєстрація землі під ринком "Добробут"
У Львові суд закрив справу про незаконну реєстрацію землі під ринком "Добробут"
15:38
розкопки на Пліснеському городищі
На Львівщині на Пліснеському городищі виявили залишки військової споруди часів Київської Русі
15:05
Ганна Друль
Померла львівська художниця-керамістка Ганна Друль
14:33
17-річний пацієнт після операції
У Львові прооперували підлітка, якому 2-сантиметровий дріт пробив око
13:49
Наталія Шаховська
Львівська політехніка вп'ятеро збільшує кількість спецстипендій для студентів, що набрали 200 балів на НМТ
10:57
Бойовий медик Максим Желіховський на позивний СКАМ
Вижив в оточенні та врятував десятки побратимів: історія бойового медика із Закарпаття Максима Желіховського
10:02
водопостачання вода
У Львові вода подорожчає більш як вдвічі: ЛМР затвердила нові тарифи з 1 серпня
09:58
Прощання з Героями
Львівщина 24 липня попрощається зі шістьма захисниками, які тривалий час вважалися зниклими безвісти
09:32
У нацпарку на Волині закільцювали трьох пташенят червонокнижного чорного лелеки
У нацпарку на Волині закільцювали трьох пташенят червонокнижного чорного лелеки
09:03
У Чернівцях ексгумували тіла двох захисників, яких поховали як невпізнаних
Повертаються додому: у Чернівцях ексгумували тіла двох захисників, яких поховали як невпізнаних
08:29
швидка допомога
На Закарпатті півторарічна дівчинка отруїлася бензином
2026, четвер
23 липня
19:40
Перехрестя вулиць Князя Романа – І. Білозіра – Івана Франка з трамвайними коліями
У Львові на три дні перекриють частину вулиці Білозіра
19:10
Олександра Черевата
Тернополянка Олександра Черевата стала чемпіонкою України з боксу
18:50
Віденська кав'ярня
Апеляційний суд дозволив демонтаж літнього майданчика "Віденської кав’ярні" у Львові
18:20
Польський меблевий виробник розглядає відкриття заводу у Бориславі
18:07
Олег Дзюринець
Наймолодший дебютант УПЛ Олег Дзюринець перейшов у "Карпати"
17:49
На Рівненщині Нацполіція виявила нові локації нелегального видобутку бурштину
17:37
Речовини у річці Стрипа
На Тернопільщині перевіряють забруднення річки Стрипа: у воду скинули білу речовину
17:22
Обласний бюджет
Львівщина отримає дотацію на майже 500 млн грн від держави: куди спрямують кошти
16:57
48-ї сесія Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО
ЮНЕСКО залишило 3 українські об’єкти під загрозою: серед них історичний центр Львова
16:38
У Львові оновили застосунок LeoCard: що змінилося для пасажирів
16:08
судитимуть колишню кадастрову реєстраторку через реєстрацію 33 га держлісу
На Закарпатті судитимуть колишню кадастрову реєстраторку через реєстрацію 33 га держлісу вартістю 21,5 млн грн
15:35
лікарі
У Львові лікарі врятували 5-місячного хлопчика після падіння з ліжка
14:48
У Берегові на Закарпатті вже другу добу гасять масштабну пожежу на сміттєзвалищі: дим накрив місто й навколишні села
13:59
На Львівщині судитимуть екскерівника районного ТЦК, який фіктивно оформив знайомого військовослужбовцем
13:40
волонтери податки
На Хмельниччині з’явився 8-річний мільйонер: дитина задекларувала 1,7 млн грн доходу
13:19
Збірку загиблого поета й військового Максима Кривцова з Рівного видадуть у Великій Британії англійською
12:36
На Львівщині у жителя Стрия виявили небезпечний хантавірус: чоловік відпочивав у Хорватії
11:42
У Яремче підприємці заблокували екопост після рейдів проти джипінгу в Карпатах
10:59
На Прикарпатті розпочали роботу над першим ігровим фільмом про життя гуцульської мисткині Параски Плитки-Горицвіт
На Прикарпатті розпочали роботу над першим ігровим фільмом про життя гуцульської мисткині Параски Плитки-Горицвіт
10:28
Картина Івана Марчука "Ніч на Різдво" надихнула українську школярку у Великій Британії створити музичний твір
10:06
прощання з Героями
Львівщина 23 липня попрощається з чотирма полеглими військовими
09:30
У Львові на вихідних перекриють рух вул. Тракт Глинянський
У Львові на вихідних перекриють рух вул. Тракт Глинянський: як курсуватиме транспорт
09:11
На Хмельниччині повністю висохла найбільша природна водойма області – 10-тисячолітнє Святе озеро
На Хмельниччині повністю висохла найбільша природна водойма області – 10-тисячолітнє Святе озеро
08:32
Переможці Євробачення Kalush Orchestra завітали з концертом до львівського центру "Джерело"
Переможці Євробачення Kalush Orchestra завітали з концертом до львівського центру "Джерело"
Більше новин