
Кандидат у ректори ЛНУ Володимир Качмар заявив про тиск і провокації через участь у виборах
Кандидат у ректори ЛНУ імені Івана Франка Володимир Качмар заявив, що від початку виборів на посаду він та його сім'я зазнавали тиску
Про це він написав на своїй сторінці у Facebook, передає "Еспресо.Захід".
За його словами, 23 січня 2025 року профком працівників Університету висунув його кандидатуру для участі у конкурсі, а після того, як 27 січня Володимир Качмар подав у МОН відповідні документи, його життя і життя сім’ї змінилося назавжди.
"Впродовж тижня проти мене відразу активізували усі анонімні сторінки і створили нові з очевидним натяком на те, проти кого вони працюватимуть. Це не спрацювало, бо ми звикли до уваги і будь-яку критику (якщо вона об’єктивна) сприймаємо нормально", – сказав кандидат.
Читайте також: Винахідник, працівник Інтерполу та відомі науковці: хто може стати ректором університету Івана Франка
Він також розповів, що тоді ж на адресу Університету надійшло звернення про домагання з його боку, у якому просили комісію з етики провести розслідування.
"Цим ситуація не вичерпується. Ввечері того ж дня на мене організували справжнє полювання – поліція спочатку довго мене очікувала (що підтверджують відповідні записи), потім переслідувала, а згодом, безпідставно зупинивши, переконувала, що я перебуваю у стані алкогольного сп’яніння і здійснювала сильний психологічний тиск. Вже тоді я розумів, що ці провокації усі тісно пов’язані між собою, тому я погодився на тест у медичній лабораторії, який підтвердив, що жодних ознак сп’яніння не виявлено", – каже Володимир Качмар.
Як зазначає проректор, через усі ці випадки він потрапив до лікарні, а три дні потому переніс операцію на серці.
"Десятки людей тоді мене підтримали, наголошуючи, що саме так "збивають" найсильніших претендентів на посаду і мій випадок не перший. Але були й такі, які телефонували до мене з "порадами" зняти свою кандидатуру, бо тиск продовжиться і постраждає моя сім’я. Тиск продовжується. До всього цього, сьогодні зламали мій телеграм, з якого розсилають інформацію з проханням позичити гроші. Моя сім’я справді страждає, але ми розуміли, на що йшли. Ми єдині, ми згуртовані і в цьому наша сила", – пише кандидат у ректори.
На думку Володимира Качмара, ще однією "пікантною" для багатьох темою є той момент, що його дружина працює в ЛНУ редакторкою пресцентру і заступницею голови профкому.
"Мені часто казали, що не личить дружині проректора бігати з фотоапаратом, але це її робота. Вона просто любить Університет і людей, які тут працюють. Ми обоє живемо своєю роботою і завжди працювали для людей. Бо інакше не можна. Бо Університет – це наш дім. Бо тут ми познайомилися, тут народилася наша сім’я, тут наша дитина проводить більше часу, ніж вдома. Бо комусь може не подобатися наша різниця у віці, наші жарти чи наша позиція. Але це не гріх. І це не порушення. І не можна знищувати людину лише через те, що вона – претендент на посаду ректора. Бо вибори в Університеті – це про демократію і власне вибір, а не про бруд, брехню, тиск і доведення людей до хвороби", – зауважив він.
Качмар також переконаний, що така ситуація може тривати і до моменту завершення виборів, тож на одному із засідань оргкомітету запропонував колегам-кандидатам підписати меморандум про дотримання етики та доброчесності під час ведення передвиборчої кампанії
"Це була моя принципова позиція, яка, однак, не знайшла підтримки у жодного кандидата. Я поважаю особисті кордони кожного і кожної. Так, ця історія про вибори. Але тепер це не лише моя історія. Ви дочитали її до кінця, отже тепер це і ваша історія, – підсумовує він. – Аналізуйте те, що публікують, аналізуйте, чому це публікують саме зараз і пам’ятайте, що вибори закінчаться і доведеться дивитися людям в очі".
- Актуальне
- Важливе







