Із полум'я зродились: у Львові відкрилась виставка артефактів сучасних героїв

У четвер, 4 квітня, у Львівському історичному музеї відкрили унікальну виставку фотографій та артефактів війни "Із полум’я зродились". Вона присвячена українським військовим, волонтерам та медикам

На відкритті у музеї побувала журналістка "Еспресо.Захід".

На виставці представлені історії та артефакти 23 учасників російсько-української війни, які зібрала команда проєкту. Вони також зібрані в однойменному артбуці. А всі фото зробила фотографиня Міна Сорвіно. Світлини дуже яскраві та відображають характер героїв. Тут і добре знана Тайра (Юлія Паєвська), якої артефактами стали футболка та турнікети. І військова волонтерка Тата Кеплер, яка працює не покладаючи рук, яка передала для виставок свою картину.  Льотчик Вадим "Karaya" Ворошилов залишив свій підпис та послання на шоломі, ідентичному до того, у якому здійснює свої вильоти. 

Фото: Андріана Стахів

Окрему увагу привертає яскрава шапочка медика та стетоскоп, розміщені у другому залі за склом. Це артефакти головного анестезіолога ЗСУ.

"Це медична шапочка головного анестезіолога ЗСУ Олександра Бугая. Людини, яка за 10 років війни витягнула з того світу не одну тисячу поранених, – розповідає один із продюсерів проєкту Володимир Нечипорук. – Я кажу: "Сан Санич, а чим ми для вас цінна? Знаєш, каже він, от було кілька таких моментів, коли або втратив, або ні. Я її так собі на очі опускаю, і в мене за кілька секунд вибудовується план дій, що ми робимо". Вона начебто не знакова, але не коли ти розумієш, що за цим стоїть".

Фото: Андріана Стахів

А тоді підходить до ще одного артефакту: це малюнок, ескіз бліндажа, зроблений полеглим воїном Віталієм Киркачем-Антоненком із позивним "Красивий", що родом зі Слов'янська. Він загинув через чотири дні після того, як знявся для проєкту. А цю роботу творцям "Із полум'я зродились" передала дружина Віталія.

"Ми так думаємо, що цей ескіз – це той бліндаж, в якому він загинув. Його вдова передала нам, – ділиться історією продюсер. – Ми якраз знімали, коли він приїжджав в Київ. Дружина була вагітна і вони ходили на УЗД визначити стать дитинки. У них була дівчинка. Він поїхав назад на фронт, знаючи, що в нього буде дівчинка. Народилась вона, Віталіна, дуже на нього схожа".

Фото: Андріана Стахів

Читайте також: Уперше це зробили 34 роки тому: у Львові над Ратушею підняли синьо-жовтий стяг. Фото

На проєкті ще чимало артефактів, які варто побачити та запам'ятати, адже це вже історія сучасних українських героїв із різно долею, історія сучасної української боротьби, яка триває. Виставка триватиме до 29 квітня. Організували її Львівський історичний музей спільно із Національним музеєм Революції Гідності та БФ "КОЛО".

Під час заходу організатори провели також аукціон, щоб зібрати кошти на потреби Мобільної евакуації поранених, а точніше на ремонт евакуаційних вагонів. Усі, хто відвідає виставку також мають нагоду долучитися до важливого збору будь-якою зручною сумою. 











Фото: Андріана Стахів