Є кілька сценаріїв на випадок блекаутів: заступник Садового розповів про готовність до зими
Львів повністю готовий до опалювального сезону, а на випадок блекаутів у львівській мерії мають декілька сценаріїв, як діяти у критичній ситуації
Про підготовку до зими та ймовірних тривалих відключень електроенергії для Еспресо.Захід розповів перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.
Офіційно опалювальний сезон мав стартувати 14 жовтня, але оскільки вдень тепло, то його відтермінували. Оцініть готовність Львова до опалювального сезону, особливо враховуючи ймовірність інтенсивних обстрілів, блекаутів тощо.
Я можу сказати тільки ширше. Як виконувач обов'язки заступника з питань ЖКГ більше можу сказати вам про загальну готовність, а по школах нехай вам розкажуть колеги з управління освіти, з профільного напрямку.
У нас загальний стан готовності об'єктів теплозабезпечення, ті що забезпечують "Теплоенерго", це 100%. Це по 187-ми котельнях, по понад пів тисячі індивідуальний теплових пунктів, по понад 150 центральних теплових пунктів (тепловий пункт, до якого приєднані системи теплоспоживання двох і більше будівель – ред). Це перше.
Друге – ми пропрацювали по 156 генераторах, які дають змогу запускати без центрального електропостачання. Також для 9-ти лікарень і 11-ти шкіл в шести районах міста придбали 24 твердопаливні котли, переобладнали сім газових котлів для роботи на твердому паливі. Забезпечили запас дров, плюс запаси палива для роботи генераторів на 10 днів.
В наших 11-ти комунальних установах забезпечені також системи резервного живлення, йдеться про гібридні інвертори.
А щодо водопостачання?
Якщо говорити по питання водопостачання, то в нас можливість є постачати воду без центрального електропостачання – підкачувати до будинків і далі роздавати воду по будинках.
Ще хочу уточнити по генераторах. Коли ми минулого року розмовляли з представниками ЛМР, то вони розповідали, що в школах є генератори, але їхня потужність до 10 квт, цього вистачає лише на світло. А щоб забезпечити опалення, потрібні потужніші, на які тоді якраз оголосили тендери. Чи станом на зараз вони, ці потужні генератори, вже є?
Якщо вас цікавить щось безпосередньо по конкретній школі, то це краще питати в управління освіти, або надайте мені заздалегідь певну інформацію і я з'ясую все, щоб підготувати відповідь.
А загальне наше бачення є таким, ми маємо готуватись до кількох сценаріїв. Якщо не буде централізованого електропостачання, є кілька шляхів, яким чином можна забезпечити теплопостачання, щоб були запущені ТЕЦи та котельні. Ми маємо тут кілька сценаріїв. Якщо говорити про твердопаливні котли, то вони необхідні для того, щоб забезпечити підведення тепла в школах, які ми визначили "кущовими".
Чи остаточно зійшлися на варіанті, що взимку школи облаштовуватимуть під пункти обігріву. В цей час, коли там будуть пункти обігріву, триватиме навчання чи планують додаткові канікули?
Будемо виходити з конкретної ситуації в місті. При повному блекауті, найгіршому сценарії ми розглядатимемо всі варіанти, щоб забезпечити проходження містом цього складного періоду. Все буде залежати від складності тієї ситуації, з якою ми зіштовхнемося.
У липні ви казали, що всі критично важливі об’єкти міста мають бути забезпечені альтернативними джерелами енергії. Вони вже забезпечені?
Так, я з цього починав. Всі ТЕЦи й котельні забезпечені альтернативними джерелами енергії.
- Актуальне
- Важливе