Депутати Львова закликали центральну владу припинити тиск на Академію сухопутних військ ім. Сагайдачного
Депутати Львівської міськради звернулись до президента, голови Верховної Ради, РНБО та СБУ із закликом проаналізувати законність ініціатив окремих членів Тимчасової слідчої комісії ВР України щодо Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного
Відповідне звернення було озвучено на сесії Львівської міської ради 16 травня.
"Депутати Львівської міської ради 8-го скликання, стурбовані інформаційною кампанією навколо Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. З подивом спостерігаємо масовані інформаційні хвилі, що дискредитують один з найбільших закладів із підготовки курсантів в Україні. Це може бути використано російським ворогом в його інформаційно-психологічних диверсіях проти обороноздатності нашої держави", – наголосили у листі.
Депутати запідозрили в упередженості народних депутатів Анну Скороход та Юлію Яцик – членів Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради, що займається вивченням можливих зловживань у ЗСУ.
"Ми не піддаємо сумніву фаховість самої ТСК, однак зроблені публічні висновки цими парламентарями ставлять під сумнів роботу самої ТСК та дають ворогові змогу маніпулювати інформаційним простором, створюючи деструктив та непорозуміння поміж українцями.
Жонглюючи фактами, отриманими в межах вивчення конфлікту, що виник у одному з підрозділів Академії між курсантом і його командиром, деякі депутати фактично ставлять під сумнів якість роботи всього колективу Академії та її керівництва", – додали у зверненні.
Також депутатів занепокоїв проєкт Постанови про проміжний звіт цієї ТСК. Він, вважають у ЛМР, надає доступ до важливої інформації – кількість військовослужбовців ЗСУ та осіб, залучених до виконання бойових завдань у районі бойових дій, штатний розпис військових частин та посадових обов’язків кожної штатної одиниці військової частини, повний перелік військових полігонів тощо.
Чому виник конфлікт
Раніше Академія сухопутних військ у Львові також закликала припинити дискредитацію вишу. Колектив Національної академії сухопутних військ ім. П. Сагайдачного виступив із відкритим зверненням до депутатів Верховної Ради та військового керівництва держави. За словами його авторів, предметом спекуляції та деструктивних дій стала ситуація, яка розгортається за участю старшого солдата Олександра Поповича.
"Олександр Попович цинічно намагається уникнути відповідальності за численні порушення військової дисципліни, вчинені ним під час навчання. Маючи 4 незняті дисциплінарні стягнення, перебуваючи під кримінальним провадженням за перевищення службових повноважень, вчинене в умовах воєнного стану, вдається до численних публікацій з метою роздмухування "несправедливості" рішення. За наслідками численних перевірок, проведених органами військового управління, Військової служби правопорядку, О.Попович був відрахований з числа курсантів Національної академії", – йдеться в тексті документа.
Колектив академії стверджує, що перебуває під системним тиском з боку народних депутатів. У цьому контексті згадуються депутатки Юлія Яцик та Анна Скороход.
Позиція Олександра Поповича
Раніше 21-річний військовослужбовець Олександр Попович заявив, що його відрахували з Національної академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного (HACB) через конфлікт з керівництвом і відправляють на фронт.
На своїй фейсбук-сторінці він написав про проблему надання звільнень за межі академії у вихідні та святкові дні. За його словами, такі "привілеї" мали лише курсанти які були одружені, мали опікунство, до яких приходили батьки на КПП або ж "мазані". Те саме, за його словами, стосувалося й дозволу на проживання за межами академії.
вчена рада факультету вирішила відрахувати Поповича. Хлопець каже, що заступник начальника факультету звинуватив його в грубих порушеннях. Після відрахування його як мобілізованого перевели до навчального центру, "підконтрольного академії". Олександр додав, що його скоро мають відправити "на нуль".
- Актуальне
- Важливе