Чому громадський транспорт не курсував до Охматдиту у Львові та чи можна це змінити
Петиція щодо запуску громадського транспорту до дитячої лікарні у Львові набрала необхідні 500 голосів та потрапить на розгляд сесії Львівської міськради
Про стало відомо на сайті електронних петицій, передає "Еспресо.Захід".
Петицію про запуск громадського транспорту вулицею Лисенка до КНП ЛОР "Клінічний центр дитячої медицини" зареєстрували 20 травня 2024 року. Відтак, автори закликають міську владу запустити маршрут, який дозволить батькам з легкістю дістатися медзакладу з дітьми, забезпечуючи швидкий та зручний доступ до медичних послуг.
"Окрім цього, цей маршрут буде зручним і для туристів Львова, які захочуть відвідати гору "Високий замок" чи парк. Також у цьому районі міста функціонує кілька закладів освіти, а ще офіс регіонального телеканалу "Суспільне". Відтак, користуватись маршрутом зможуть працівники цих структур, студенти та мешканці прилеглих вулиць", - йдеться у тексті петиції.
Водночас керівництво медзакладу підтримало петицію та звернулося до Львівської міської ради. Як заявив очільник "Клінічний центр дитячої медицини" Роман Кізима у коментарі "Еспресо.Захід", упродовж року до лікарні "Охматдит" госпіталізують понад 11 тис. дітей. Крім того, з кожною дитиною приїжджають до двох членів сім'ї. Також йдеться про приблизно 40 тисяч консультацій на рік.
"Звісно, це дуже вагома потреба, як логістична, так і соціальна. "Клінічний центр дитячої медицини", до якого належить Охматдит, - це єдина надкластерна дитяча лікарня нашого регіону. Ми постійно чуємо про масові побажання від сімей пацієнтів, які спровокували появу петиції та нашого звернення до міської влади Львова - розв'язати це питання для хворих дітей", - пояснив Роман Кізима.
Як прокоментував "Еспресо.Захід" депутат Львівської міськради Ігор Зінкевич, відповідно до законодавства, до медичних закладів повинен буди забезпечений маршрут громадського транспорту. Особлива увага приділяється закладам дитячого призначення. Проте проблема полягає у розташуванні Охматдиту, що впливає на можливість добирання до медичного закладу. Йдеться про вулицю Барвінських, яка веде до медичного закладу і є вузькою вулицею зі щільною житловою забудовою.
"Запустити туди маршрутки по одній смузі дуже складно. Раніше ми вже обговорювали це питання. Проте у нас була проблема із кількістю транспортних засобів, яку зараз ми вирішили, залучивши ще одного приватного перевізника. Наразі також маємо проблему із браком водіїв. Попри це зараз це питання - на часі. Для запуску цього маршруту потрібно прийняти рішення щодо паркування людей, які проживають на цій вулиці. Якщо ми дамо їм змогу паркуватися в іншому місці, то вийде запустити громадський транспорт", - каже Ігор Зінкевич.
За його словами, раніше він пропонував дозволити мешканцям будинків паркувати свої авто на ділянці, яка розташована трохи далі. Йдеться про створення нових паркувальних місць на ширшій частині дороги. Наступним кроком у процесі запуску транспорту є розрахунок кількості пасажирів, які користуватимуться перевезеннями та робота із паркувальним майданчиком.
Зазначимо, що петицію розглянуть 12 вересня під час пленарного засідання сесії Львівської міськради.
- До слова, після російської атаки 8 липня по Охматдиту у Києві, у львівській лікарні "Охматдит" додатково вивільнили одне хірургічне відділення на 30 ліжок для надходження важких хворих зі столиці.
- Актуальне
- Важливе