У Львові розгорається скандал навколо боротьби за посаду директора палацу мистецтв
Конкурс на призначення директора Львівського палацу мистецтв лише розпочався і, ймовірно, з порушеннями закону. Влада допустила до конкурсу людину, яка не має необхідного трирічного стажу роботи в сфері культури. Крім цього, члени конкурсної комісії тільки напередодні дізналися про проведення конкурсу, а не за 10 днів, як вимагає закон
Еспресо.Захід вирішив з'ясувати все, що відомо про конкурс, кандидатів та завдання, які ставитимуть перед новим директором.
"Конкурс влаштували так, щоб протягнути потрібного владі кандидата"
Зараз в.о директора Львівського палацу мистецтв є Лев Ванькович, раніше він працював у Зимноводівській сільській раді начальником соціально-економічного відділу. До слова, призначили його у лютому цього року всупереч побажань колективу.
Тепер він є єдиним із чотирьох кандидатів на посаду директора, який не відповідає усім вимогам, визначеним умовами конкурсу, який оголосило управління майном Львівської обласної ради. Про це стверджують кілька представників конкурсної комісії. Річ у тому, що Лев Ванькович не є представником культурного середовища і не має трьох років обов'язкового стажу роботи у сфері культури. Саме це є обов'язковою вимогою для усіх учасників конкурсу, – розповів депутат Львівської обласної ради і член комісії Святослав Шеремета.
"Конкурс на призначення на посаду директора палацу мистецтв проходить доволі дивно, починаючи ще з моменту його оголошення. Я б сказав, що навіть неприйнятно. Ми були проінформовані в неділю після 20 год. вечора про те, що комісія відбудеться в понеділок. А згідно з чинним законодавством щодо проведення конкурсу, дати, години і місце має бути визначено за 10 днів до проведення і всі члени комісії мають вчасно бути повідомлені. Процедура була порушена та проявлена неповага до членів конкурсної комісії. Так бути не може", – пояснює Шеремета.
Також були нюанси, які стосувались допущення на конкурс одного з кандидатів – чинного в.о директора Львівського палацу мистецтв Лева Ваньковича. Члени комісії допустили його на конкурс попри те, що у нього нема три роки стажу у сфері культури.
Фото: фейсбук-сторінка Лева Ваньковича
в. о директора Львівського палацу мистецтв Лев Ванькович"Мені прикро і дивно, що 5 членів конкурсної комісії проголосували за кандидатуру, зокрема за Лева Ваньковича, який згідно з документами, не має цього необхідного трирічного стажу у сфері культури, а це те, що вимагає і закон про культуру і умови конкурсу, які були чітко прописані. Є також роз'яснення Міністерства культури про те, що такі кандидати не можуть бути допущені. Очевидно, ці 5-ро членів хочуть протягнути потрібного владі кандидата", – додав депутат.
До слова, за інформацією народної депутатки Софії Федини, члени комісії, які голосували "за", це - І. Титла, І. Собко, О. Голубець, Х. Береговська та О. Карєва. З представників влади - заступник голови Львівської ОВА, Іван Собко та заступник начальника управління майном Львівської облради Ігор Титла.
Ще 4 членів комісії були проти (О. Дзиндра, І. Гринь, І. Седлецький, С. Шеремета).
Художник, архітектор, громадський діяч Олесь Дзиндра так само переконаний, що конкурс відбувається з порушеннями.
"Все, що я знаю про кандидатуру Лева Ваньковича, що він не є людина з мистецтва і не має стажу три роки на відповідній роботі у культурі. А це є необхідна умова закону", – зазначив Дзиндра. Лев Ванькович набрав мінімальну кількість голосів, необхідних для допущення в конкурсі, – 5 "за".
"Як поведе вже себе комісія – протизаконно чи законно, будемо дивився, коли буде друге засідання", – підсумував Дзиндра.
Фото: lvivoblrada.gov.u
Трудової книжки не вимагали, кандидат особисто несе відповідальність за недостовірні дані
А от де не бачать жодних проблем із допущенням до конкурсу Ваньковича – то це у владі. Голова конкурсної комісії на посаду директора палацу мистецтв і заступник голови Львівської ОВА Іван Собко переконує, що необхідні вимоги конкурсу, які подали в управлінні майна Львівської обласної ради, виконали всі четверо кандидатів, а дискусія щодо конкурсу має політичний характер.
"Моя думка така, як і в більшості членів комісії. Більшістю голосів проголосували – допустити усіх кандидатів, заслухати їхні програми. І, згідно переліку документів, які вимагало управління майном, всі документи всіма чотирма конкурсантами були подані. Відповідно додаткових пунктів ані я, ані більшість членів комісії не мають права вимагати. Я, як голова комісії відчуваю, що там є якісь політичні моменти, бо різко є підтримка кандидатів з однієї фракції", – зазначив Іван Собко.
Поряд з тим чиновник додав, що, подавши відповідні документи, формально кандидат виконав усі умови. А вже за достовірність даних, згідно законодавства, всю відповідальність Ванькович несе персонально.
"У переліку документів не було – надання копій трудових книжок. Тому всі пункти, як мав подати конкурсант, чітко виконані. Особисто не вбачаю нічого незаконного у цьому, як і інших 5 членів комісії. Вбачають ті, які мають позицію, що на конкурсі мав би перемогти один з їхніх колег", – заявив він.
Чиновник наголосив, що його, як заступника голови ЛОВА і працівника, який курує питання культури, цікавить, щоб Львівський палац мистецтв був палацом мистецтв.
Фото: lvivconvention.com.ua
"Має бути людина, як розбирається у питаннях мистецтва. Там потрібно і зарплату більшу людям платити і, можливо, додатково набрати ще декілька людей, які будуть займатись промоцією закладу. Тобто там є над чим працювати. У мене бачення є, але бракує людей, які хочуть не говорити, а робити. Коли відбудеться конкурс і призначать керівника, тоді вже він отримає чіткі завдання і буде по них працювати. Тут буде багато охочих працювати і реалізовувати власне мистецтво".
Хто може стати директором палацу мистецтв
На посаду директора львівського палацу мистецтв є 4 кандидати. Серед них троє людей зі сфери культури і один колишній працівник соціально-економічного відділу Зимноводівської сільської ради, нині чинний в. о директора – Лев Ванькович. За інформацією руху "Чесно", він був членом політичної Партії "Голос".
Інші кандидати – Ярослав Бринь, головний художник Львівської національної опери, Олександр Лабецький, заступник гендиректора палацу мистецтв і Катерина Кеньо – була заступником директора і комерційним директором львівського лялькового театру і керівником будинку культури у Комарно.
Святослав Шеремета висловив сподівання, що конкурси на такі важливі призначення будуть відбуватись згідно з чинним законодавством.
"Сподіваюсь, що так і відбудеться з конкурсом на посаду директора палацу мистецтв. Особисто я, як член комісії, керуюсь і буду керуватись законом України сподіваючись, що й інші члени так робитимуть. Бо якщо закон говорить про те, що людина має мати мінімальний стаж, то треба виконувати закон. А відчувається, що є бажання обійти цей закон, це відчувається по виступах окремих членів конкурсної комісії, – резюмував депутат.
Конкурс на посаду директора оголосили цього року 9 травня.
Фото: tvoemisto
Довідково
Львівський палац мистецтв — виставковий комплекс. Розпочав роботу в 1996 році. У чотириповерховій будівлі міститься 12 експозиційних залів. Перед палацом улаштована площа для акцій просто неба. Конференц-зал на 200 місць обладнаний сценою і пристосований для проведення концертів, конференцій, показу моделей. Є також понад 50 службових приміщень, гардероб, ресторан, кав'ярня. Будівлю споруджено за проектом Василя Каменщика, розробленим у 1987 році на замовлення Львівського міськвиконкому.
- Актуальне
- Важливе